Rozpędził Mercedesa S 600 z podwójnie doładowanym V12 do prędkości maksymalnej! [WIDEO]

Rozpędził Mercedesa S 600 z podwójnie doładowanym V12 do prędkości maksymalnej! [WIDEO]

S 600

Podaj dalej

Jak przyspiesza potężna niemiecka limuzyna z silnikiem V12. Na jednym z kanałów motoryzacyjnych na YouTubie pojawił się film z przejazdu Mercedesem S 600 W221 po autostradzie bez limitów prędkości.

Jakie parametry ma takie auto?

Mercedes S 600 ma pod maską 6-litrowy silnik o mocy 517 KM. Jednostka ta generuje maksymalny moment obrotowy na poziomie 830 Nm. Takie parametry udało się uzyskać dzięki podwójnemu turbodoładowaniu. Dzięki temu, samochód osiąga pierwszą setkę w 4,6 s. To rewelacyjny wynik jak na tak dużą limuzynę. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Zapewne, po zdjęciu takiego ogranicznika, samochód byłby w stanie pojechać nawet 300 km/h. Napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś. Auto ma 5-biegowa skrzynię automatyczną. Tak luksusowe limuzyny, nie były już w tamtym okresie oferowane z przekładnią manualną.

Przyspieszenie jest imponujące, ale…

Jak widać na załączonym filmie, przyspieszenie Mercedesa jest imponujące. Na elastyczność nie można narzekać właściwie przy żadnej prędkości. Samochód równie dobrze rozpędza się do setki, jak i powyżej 100 czy 200 km/h. Pomruk silnika jest dość łagodny jak na motor V12. Trzeba jednak pamiętać, że po pierwsze, silnik V8 są głośniejsze. Po drugie, dźwięk jednostki napędowej skutecznie zagłuszają turbosprężarki. Poza tym, Mercedes Klasy S to auto dla osób wymagających komfortowego podróżowania. Głośny wydech byłby w przypadku tego modelu niewskazany. Ci, którzy oczekuje agresywniejszego dźwięku, powinni zdecydować się na S 63 AMG lub S 65 AMG.

Oprócz mało agresywnego pomruku z układu wydechowego, można przyczepić się również do odczuwania prędkości. W tak duży samochodzie i to z komfortowym zawieszeniem ABC (Active Body Control) raczej nie będziecie w sposób spektakularny odczuwać prędkości. A już na pewno nie tak intensywnie jak w C 63 AMG czy C 63 AMG Black Series. To zdecydowanie inne samochody. Z drugiej strony S 600 idealnie sprawdzi się podczas jazdy w trasie, gdzie głośny bulgot silnika może być męczący. Mercedes S 600 L to samochód, w którym wypoczywamy. Pomimo dużej mocy, nie zachęca on do przyspieszania. Sporo przyjemności daje w tym przypadku nawet wolna i spokojna jazda. To prawdziwa drogowa łajba.

Fot. YouTube/Kanał: TopSpeedGermany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News