Rozpędził luksusowego Bentleya prawie do 350 km/h! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Rozpędził luksusowego Bentleya prawie do 350 km/h! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Bentley

Podaj dalej

Ekipa z kanału AutoTopNL rozpędziła luksusowego Bentleya Continentala GT w topowej wersji Speed do około 350 km/h. Jak to możliwe, że tak ciężki coupe osiągnęło tak zawrotną prędkość? Ma podwójnie doładowane W12. Wrażenia z jazdy muszą być imponujące.

Jakie parametry techniczne ma taki Bentley?

Pod jego maską pracuje 6-litrowy silnik W12, który został wyposażony w 2 turbosprężarki. Dzięki temu, jednostka generuje imponującą moc na poziomie 659 KM. Maksymalny moment obrotowy tego silnika to 900 Nm.

Auto rozpędza się do setki w zaledwie 3,6 s. Jego prędkość maksymalna deklarowana przez producenta to 335 km/h. Jak widać na załączonym nagraniu wideo, dało się pojechać szybciej. Prawdopodobnie w aucie został zdjęty ogranicznik prędkości.

Czy Speed to faktycznie najszybsza wersja Continentala GT?

Obecnie tak, jednak w przeszłości dostępna była jeszcze odmiana Supersport. Czy doczekamy się takiej wersji i tym razem? Prawdopodobnie tak, jednak trudno jednoznacznie określić kiedy zadebiutuje i pojawi się w salonach tej ekskluzywnej brytyjskiej marki. Jedno jest pewne, jeśli się pojawi to na pewno otrzyma silnikW12.

Fot. YouTube/Kanał: AutoTopNL

Kierowca luksusowego SUV-a Audi zajeżdżał drogę i powodował niebezpieczne sytuacje! [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News