Rozbujał starego diesla w Mercedesie W124. Trwało to wieki. Zobacz jaką prędkość osiągnął? [wideo]

Rozbujał starego diesla w Mercedesie W124. Trwało to wieki. Zobacz jaką prędkość osiągnął? [wideo]

Podaj dalej

Od dłuższego czasu w Internecie dużym zainteresowaniem cieszą się filmy typu POV z przejazdów autami po autostradzie. Autorzy często testują ich prędkość maksymalną. Co prawda znacznie częściej pojawiają się samochody sportowe, ale zdarzają się też ciekawe wozy o wręcz mizernej dynamice. Jednym z takich jest Mercedesie W124 i jego 2,5-litrowy diesel bez turbodoładowania.

Jaką moc ma 2,5-litrowy diesel w Mercedesie W124?

Jako, że 2,5-litrowy diesel w Mercedesie W124 nie ma turbosprężarki, jego moc to zaledwie 90 KM. Samochód rozpędza się do setki w 16,5 s ze skrzynią manualną lub w 17 s w przypadku wersji z automatem. Jego prędkość maksymalna to około 170 km/h. Jak pokazuje film tak ,,wysoka” wartość okazała się niestety nieosiągalna dla starego diesla. Auto z trudem osiągnęło 140 km/h, a następnie ledwo dobiło do 160 km/h.

Jak widać na filmie, samochód wyraźnie nie lubi szybkiej jazdy. Służy głównie do powolnego, spokojnego przemieszczania się. Jednostka pomimo dużej pojemności 2,5 l była za to dość oszczędna. Przy ,,szybkiej” jeździe zużywała do 10 l oleju napędowego na każde przejechane 100 km. Z kolei, przy oszczędnej jeździ spokojnie można było zejść do 6,5-7 l/100 km. Mercedes W124 miał jeszcze jedną ogromną zaletę. Bardzo wysoki komfort resorowania – zawieszenie wręcz bajecznie wybierało nierówności. Auto cieszyło się też opinią dość niezawodnego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News