Rodzinny van z silnikiem elektrycznym o symbolicznej mocy ponad 700 KM! Robi setkę w 2,8 s! Oferta z Polski!

Rodzinny van z silnikiem elektrycznym o symbolicznej mocy ponad 700 KM! Robi setkę w 2,8 s! Oferta z Polski!

Model X

Podaj dalej

Pomyślelibyście kiedyś, że na rynku będzie dostępny van, który rozpędza się do setki w zaledwie 2,8 s. Chyba nie? Takie rzeczy są możliwe dzięki potężnemu silnikowi elektrycznemu o mocy 772 KM. Znajdziecie je w Tesli Model X.

Co warto wiedzieć na temat Tesli Model X z internetowej akcji?

To wersja P100D Performance, która seryjne generuje moc 611 KM. Jednak egzemplarz, który możecie zobaczyć klikając tutaj, ma jednostkę podrasowaną do 772 KM. Prędkość maksymalna tej rodzinnej kolubryny to 261 km/h. To całkiem imponujące parametry biorąc pod uwagę fakt, że samochód jest strasznie ciężki. Jego waga to 2552 kg. Maksymalny dystans jaki możecie pokonać takim autem to nawet do 542 km. Jeśli jednak będziecie często wciskać gaz w podłogę to bardzo szybko się on skurczy. Jednak w autach spalinowych z taką mocą jest bardzo podobnie.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym egzemplarzu? Auto ma automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na 4 koła. W tym modelu to jednak nic dziwnego. Takie opcje są przecież tutaj w standardzie. Wystawiony egzemplarz został wyprodukowany w 2018. Auto zostało sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych. Samochód jest wystawiony za 488 310 złotych. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu. Jest również możliwość przejęcia leasingu tego auta. Wybrana opcja finansowania zależy od indywidualnych preferencji.

Co ciekawe znajdziemy w wyposażeniu tego egzemplarza?

Między innymi skórzaną tapicerkę. Jest tu również panoramiczny szklany dach, dzięki któremu wnętrze auta prezentuje się dużo jaśniej. Na pokładzie nie mogło zabraknąć również system kamer dookoła samochodu. Przy tak dużych gabarytach tego typu udogodnienie to tak naprawdę konieczność. Jej dobrym uzupełnienie są przednie i tylne czujniki parkowania oraz asystent autonomicznego parkowania.

Tesla Model X ma też asystenta pasa ruchu, czujniki martwego pola, deszczu oraz zmierzchu. Z ciekawszych rzeczy warto wspomnieć jeszcze o 4-strefowej klimatyzacji oraz ogrzewanie postojowe. Bardzo przydatnym elementem jest również aktywny tempomat. Nie zabrakło też systemu umożliwiającego bezkluczykowy dostęp do auta. Jak widać, samochód ma bardzo bogate wyposażenie i bardzo dobrze. Chyba nikt nie chce kupić auta za grubo ponad 400 000 zł z podstawowymi elementami na pokładzie.

Fot. Tesla

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News