Rodzinne kombi z silnikiem V8 o mocy 507 KM! Pomimo upływu lat ten Mercedes nadal robi wrażenie! [WIDEO]

Rodzinne kombi z silnikiem V8 o mocy 507 KM! Pomimo upływu lat ten Mercedes nadal robi wrażenie! [WIDEO]

Mercedes logo

Podaj dalej

Mercedes C 63 AMG S204 ma już swoje lata, ale mimo wieku nadal jest jednym z ciekawszych samochodów tej niemieckiej marki. Jest znacznie bardziej dyskretny niż modele typowo sportowe, a do tego nie brakuje mu cech praktycznych i funkcjonalnych.

Co trzeba wiedzieć na temat tego modelu?

Ma potężny silnik V8 o pojemności 6,2-litra. Co ciekawe, to jeden z ostatnich silników ze stajni AMG, który nie ma ani turbosprężarki, ani nawet kompresora. To jednostka w pełni wolnossąca. Dzięki czemu moc rozwijana jest liniowo, a silnik znacznie głośniej brzmi.

Rozpędził luksusowego Bentleya prawie do 350 km/h! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Moc jednostki napędowej to 507 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 610 Nm. Dzięki takiemu potencjałowi, auto rozpędza się do setki w zaledwie 4,3 s – w przypadku kombi. Sedan i coupe robią to o 0,1 s szybciej. Prędkość maksymalna również jest imponująca. Nie jest to często spotkane 250 km/h, a 280 km/h.

Co najbardziej imponuje w tym modelu oprócz osiągów?

Na pewno dźwięk silnika. To z pewnością jedno z najlepiej brzmiących aut w historii motoryzacji, nawet biorąc pod uwagę tak kultowe i drogie modele jak Lamborghini czy Ferrari. Bulgot motorów V8 od AMG jest bardzo dobrze znany wśród fanów motoryzacji na całym świecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News