Rewolucyjna metoda czyszczenia podwozia w aucie! Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś! [WIDEO]

Rewolucyjna metoda czyszczenia podwozia w aucie! Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś! [WIDEO]

Czyszczenie podwozia

Podaj dalej

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to czym widoczny na filmie pracownik opryskuje samochód od spodu to ciekły azot. To jednak pozory. Co to takiego? To tak zwany suchy lód, ale natryskiwany pod wysokim ciśnieniem.

Rewolucyjna metoda czyszczenia podwozia w aucie!

Jak widać na załączonym wideo to prawdopodobnie jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zabrudzeń z zakamarków podwozia. Po co tak dokładnie oczyszcza się spód auta? Najczęściej takie zabiegi robi się po to, aby skutecznie zabezpieczyć podwozie przed rdzą. Większość preparatów antykorozyjnych wymaga bardzo dokładnego przygotowania powierzchni.

Ta metoda działa bardzo spektakularnie. Miejsca, na których od ponad 20 lat zbierał się różnego rodzaju osad i brud są teraz niemal perfekcyjnie czyste. Warto szczególnie w przypadku starszych samochodów (youngtimerów czy oldtimerów), a także aut japońskich zainwestować w oczyszczanie i dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Takie zabiegi skutecznie przedłużą im życie.

Jesteśmy ciekawi jak taka metoda wypadłaby w porównaniu z tradycyjną myjką ciśnieniową. Tradycyjna myjka jest jednak dużo tańsza od maszyn wykorzystujących suchy lód, które kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zwykle stać na nie tylko profesjonalne warsztaty samochodowe i to też nie wszystkie.

Fot. Youtube/I am detailing

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News