Przy zakupie aut używanych tych marek najłatwiej wtopić! Uważaj!

Przy zakupie aut używanych tych marek najłatwiej wtopić! Uważaj!

BMW Serii 3 E90

Podaj dalej

Są na rynku modele aut, o których marzy bardzo duża grupa osób. Do tego rynek jest wręcz zalany takimi egzemplarzami. Niestety im większy popyt i więcej samochodów na rynku tym łatwiej trafić na minę.

Dlaczego popularne auta trudniej kupić?

Przede wszystkim dla tego, że handlarze sprowadzają zza granicy nawet bardzo zaniedbane egzemplarze. Mając świadomość, że dane auto jest rozchwytywane doskonale zdają sobie sprawę, że prędzej czy później ktoś je kupi. W przypadku samochodów mniej popularnych oczywiście też można znaleźć się klient. Jednak sprowadzenie nawet zadbanego auta niszowego nie gwarantuje tak szybkiej sprzedaży jak w przypadku wyeksploatowanego, ale popularnego samochodu.

Auta jakich marek najtrudniej kupić?

Najwięcej problemów ze znalezieniem zadbanego egzemplarza jest w przypadku marki BMW. Szczególnie jeżeli szukacie takiego auta z silnikiem Diesla. Modele E90 i E60 to samochody, w przypadku których bardzo łatwo i finansową wtopę. Mają już swoje lata. Są mocno wymęczone. Do tego poprzedni użytkownicy często nie dbali o te samochody jak należy. Części są drogie, a utrzymanie takich aut w bardzo dobrym stanie często może przekroczyć ich rynkową wartość.

Audi A6 C6
Fot. Audi

W grupie ryzyka są również Volkswageny, Audi oraz Skody. Szczególnie te nastoletnie z silnikiem Diesla. Te auta w wielu przypadkach są mocno zaniedbane. Niektórzy użytkownicy decydują się też na naprawy po taniości, albo montaż części używanych. Niestety takie praktyki dość szybko się mszczą. Szczególnie na kolejnych użytkownika, którzy odkupią tak zaniedbany samochód.

Oczywiście da się znaleźć zadbane auto jednej z wymienionych wyżej marek. Niestety trzeba za nie słono zapłacić lub obejrzeć dużą ilość egzemplarzy. To z kolei wymaga sporo czasu i pieniędzy wydanych na mechaników oraz wyjazdy.

Volkswagen Passat B6 4Motion
Fot. Volkswagen

Samochody których marek najłatwiej znaleźć w dobrym stanie?

Na pewno aut marek francuskich czy koreańskich. Te samochody nie cieszą się tak dużą popularnością jak niemieckie auta i dzięki temu znacznie łatwiej jest znaleźć zadbaną sztukę w atrakcyjnej cenie. Do tego tego typu samochody są zazwyczaj sporo tańsze od Volkswagena, Skody, Audi czy BMW. Oczywiście wiąże się to między innymi z – na przykład – słabszej jakości wykończeniem wnętrza. Za to można zakupić dużo nowszy model za te same pieniądze, które trzeba by wydać na starsze auto niemieckiej marki.

Fot. BMW, Audi, Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News