Przetestowali Fiata Multiple na niemieckiej autostradzie! Jak się rozpędzał? [WIDEO]

Przetestowali Fiata Multiple na niemieckiej autostradzie! Jak się rozpędzał? [WIDEO]

Fiat Multipla SV

Podaj dalej

Ekipa holenderskiego kanału motoryzacyjnego AutoTopNL postanowiła przeprowadzić humorystyczny test przyspieszenia na autostradzie. Głównym bohaterem tego filmu był Fiat Multipla. Zobaczcie jak brzmi, wygląda i przyspiesza włoski minivan.

Tego auta nikomu nie trzeba przedstawiać

Ten samochód znają tak naprawdę wszyscy. Nawet jeśli nie interesujesz się samochodami, to musiałeś zetknąć się choć raz z żartami na temat Fiata Multipli. Ten model od dłuższego czasu jest obiektem żartów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to auto ma wiele praktycznych rozwiązań i jako tani minivan całkiem nieźle sprawdza się jako samochód rodzinny.

Jedna z ciekawszych cech tego modelu to brak środkowego tunelu i 3 miejsca siedzące z przodu. Dzięki temu można spokojnie przewieść 6 osób. Jest też możliwość złożenia środkowego oparcia z w przednim rzędzie foteli. W ten sposób otrzymujemy stolik z 4 cupholderami. Zaletą tego minivana jest również niezawodny silnik Diesla o pojemności 1,9 l.

Multipla ma też niestety swoje wady i nie chodzi tutaj tylko o wygląd

Oczywiście, jeżeli chodzi o sylwetkę auta to sporej grupie osób ewidentnie się ona nie podoba. Jednak warto docenić ją za oryginalność. Może nie jest to kunszt designu rodem z Ferrari, ale nie zapominajmy, że to tanie auto rodzinne. Jak na taką kategorię samochodu, trzeba przyznać, że Multipla ma odważny i oryginalny design. Największym mankamentem jest jednak słaba jakość materiałów we wnętrzu i ich spasowanie. Oglądając auto zarówno od spodu jak i na zewnątrz, widać, że jest to samochód budżetowy.

Fot. YouTube/Kanał: AutoTopNL

Chińczycy zrobili testy zderzeniowe Volkswagena z Toyotą! Które auto wypadło lepiej? [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News