Prosty sposób na dymiącego diesla. Wystarczy tylko zrobić jedną prostą rzecz [wideo]

Prosty sposób na dymiącego diesla. Wystarczy tylko zrobić jedną prostą rzecz [wideo]

Sposób na dymiącego diesla

Podaj dalej

Uszkodzona odma powoduje, że zbyt duża ilość oleju przedostaje się do układu dolotowego. Skutek? Intensywne dymienie samochodu na biało! Co prawda tego typu objawy nie są do końca oczywiste, ale można zacząć od wymiany odmy. Tą i tak powinno się wymieniać co 100 000 km, a niektórzy zalecają robić to jeszcze wcześniej. To najprostszy sposób na dymiącego diesla.

Inne powody dymienia silnika diesla

To banalny sposób na dymiącego diesla. Niestety nie zawsze może zadziałać. Zanim to zrobisz lepiej skonsultuj tę wymianę ze swoim mechanikiem. Innymi źródłami intensywnego dymienia silnika wysokoprężnego może być na przykład zepsuta turbosprężarka. Wtedy dym jest biało-niebieskawy. Jeżeli auto dymi na czarno to najprawdopodobniej macie albo pęknięty jeden z przewodów od intercoolera, albo uszkodzony układ wtryskowy.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Grzegorz Duda z programu ,,101 Napraw” emitowanego na antenie TVN Turbo pokazuje jak wymienić odmę olejową w popularnym Volkswagenie Passacie B5+ z kultowym silnikiem 1.9 TDI. Mechanik zaleca decydowanie się na część z ASO. Odradza niskiej jakości zamienniki, które dość szybko się psują. Wspomina też, że odmę warto wymienić w każdym dieslu z dużym przebiegiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News