Prognoza pogody na najbliższe tygodnie. Ostry mróz i duże opady śniegu. Twój diesel może nie odpalić!

Prognoza pogody na najbliższe tygodnie. Ostry mróz i duże opady śniegu. Twój diesel może nie odpalić!

Podaj dalej

Jak podają synoptycy zima nie będzie odpuszczać w najbliższym czasie. Odczują to nie tylko właścicieli diesli, którzy mogą mieć problem z odpaleniem, ale też kierowcy aut z silnikami benzynowymi czy elektrycznymi. Mróz nie oszczędza ani paliwa ani baterii.

Jaka będzie temperatura i opady śniegu?

Najbardziej krytycznym momentem będzie noc z najbliższej środy na czwartek, kiedy to w południowo-wschodnie części Polski na dworze spadnie od 15 do 20 cm śniegu. Będzie też bardzo porywisty wiatr. Tak będzie najprawdopodobniej aż do soboty. Największe spadki temperatur mogą wynieść nawet do -25 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie i wschodzie Polski.

Pogoda dla kierowców
Pogoda dla kierowców

Jeśli masz diesla to warto, żebyś zalał bak do pełna  i dolał dodatek zapobiegający zamarzaniu paliwa. Jednostki wysokoprężne są na to szczególnie uczulone. W mrozy z paliwa wytrąca się parafina. Jednak jeśli macie samochód z jednostką benzynową w przypadku tak silnych mrozów również radzimy zrobić to samo co w przypadku jednostek wysokoprężnych. Chyba, że macie garaż, to nie musicie. Niskie temperatury to również test dla waszych akumulatorów. Miejcie w zapasie kable rozruchowe.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News