Profesor Chris pokazał traktor marki Porsche z silnikiem Diesla! Jak to możliwe? [WIDEO]

Profesor Chris pokazał traktor marki Porsche z silnikiem Diesla! Jak to możliwe? [WIDEO]

Traktor Porsche

Podaj dalej

Znany białostocki mechanik, youtuber, komik, człowiek renesansu, erudyta, a także wokalista-hobbysta, zaprezentował wyjątkowy wehikuł wyprodukowany na terenie Niemiec. Choć na klapie silnika widnieje napis Porsche, nie jest to jakaś zwykła 911.

Co to za model?

To traktor Porsche Junior 108, prawdopodobnie pod maską tego wehikułu pracuje maleńki silniczek o pojemności 0,8 l, oczywiście wysokoprężny. Jednostka ta generuje moc na poziomie 14 KM. Traktor był produkowany od 1937 roku, czyli jeszcze w czasach III Rzeszy, aż do roku 1960. Prezentowany przez Profesora Chrisa egzemplarz pochodzi z końca produkcji, opuścił fabrykę w 1959 roku.

Choć oglądając podlinkowany film można pomyśleć, że to ruina. Tak naprawdę to sztuka, która bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Te traktory są bardzo drogie – ceny najdroższych egzemplarzy dobijają do 100 000 złotych. Takich maszyn jest na rynku naprawdę mało, głównie znajdziecie je w Niemczech.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat egzemplarza Profesora Chrisa?

Jak zapewnia mechanik, traktor jest w naprawdę świetnym stanie technicznym. Wymaga jednak remontu blacharskiego. Po tak wykonanej naprawie będzie to z pewnością jeden z najciekawszych takich traktorów w Polsce. Junior 108 to prawdziwy unikat i trudno spotkać taką maszynę na naszych drogach.

Fot. YouTube/Kanał: Profesor Chris

Zobacz jakim samochodem jeździ słynny dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News