Potrąciła starszą panią przechodzącą przez przejście. Kobieta wstała, otrzepała się i poszła dalej [WIDEO]

Potrąciła starszą panią przechodzącą przez przejście. Kobieta wstała, otrzepała się i poszła dalej [WIDEO]

Potrącenie na pasach

Podaj dalej

18 października na skrzyżowaniu dwóch warszawskich ulic doszło do potężnego potrącenia starszej kobiety. Nagranie z tego zdarzenia załączamy poniżej. Jeśli należycie do osób wrażliwych, lepiej darujcie sobie oglądanie tego wideo. My spróbowaliśmy, natomiast, przeanalizować całą sytuację.

Kto jest winny tego zdarzenia?

Oczywiście to ostatecznie prawdopodobnie oceni sąd lub policja. Nie wiemy jak zakończy się ta sprawa. Być może nie zadzieje się z nią zupełnie nic. Naszym zdaniem wszyscy uczestnicy wypadku nie zachowali należytej ostrożności. Z jednej, starsza pani, kiedy zobaczyła nadjeżdżające z dużą prędkością auto przyspieszyła kroku. Przez co zwiększyła prawdopodobieństwo wpadnięcia pod nadjeżdżającą Skodę.

Policja
Fot. pixabay.com

Jednak, z drugiej strony, kobieta prowadząca Skodę mogła jechać zbyt szybko i zdecydowanie za późno zaczęła hamować. Próbowała nawet odbić na chodnik przez co uderzyła również w słup. Nie miała zbyt dużego pola manewru, bo tuż przy przejściu stał starszy pan. Ciężko jednoznacznie ocenić, kto bardziej zawiniły. Oceniając tę sytuację, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, że starsza pani weszła na przejście dla pieszych, kiedy na prawym pasie jechał autobus. Mógł jej zasłonić nieco lewy pas i właśnie przez to zbyt późno zauważyła nadjeżdżającą Skodę. Z kolei, kobieta prowadząca samochód, nie bardzo miała wyjście z tej sytuacji widząc wbiegającą wprost pod jej koła staruszkę.

Jak zapobiegać takim sytuacjom?

Jeżeli zbliżacie się do przejścia dla pieszych prowadząc samochód, zawsze warto zwolnić. Nawet jeśli wydaje się wam, że nic nie może się stać. Jest to szczególnie ważne w dużych miastach, gdzie ruch jest znacznie większy, a sytuacja na drodze czy przejściu dla pieszych może w każdej chwili się zmienić. Z kolei, jeśli przechodzicie przez drogę jako pieszy to cały czas powinniście sprawdzać czy z którejś ze strony nie zbliża się do was auto. Nawet jeśli już weszliście na przejście to po chwili może pojawić się na nim rozpędzony samochód. Druga kwestia to nieprzechodzenie przez jezdnię, kiedy widoczność zasłania wam, na przykład autobus. Zawsze lepiej poczekać dłużej niż wpaść pod koła rozpędzonego pojazdu. Trzeba uważać. Szczególnie na ruchliwych drogach i w dużych miastach.

Fot. Youtube/Kanał: STOP CHAM, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News