Potężny wybuch opony na hamowni w Fordzie Mustangu! Zobacz jaki był finał tej sytuacji! [WIDEO]

Potężny wybuch opony na hamowni w Fordzie Mustangu! Zobacz jaki był finał tej sytuacji! [WIDEO]

Podaj dalej

Wybuch opony nie zdarza się zbyt często. Jeśli jednak już do niego dojdzie starty mogą być naprawdę duże. Nie chodzi tutaj tylko o zniszczenia w aucie. Zagrożone jest również zdrowie, a nawet życie ludzi.

Powstała hybryda embrionów małpy i człowieka! Co będzie dalej?

Wybuch opony na hamowni

Gdy hamowane jest auto lepiej nie podchodzić do niego zbyt blisko. Dlaczego? Przede wszystkim może dojść na przykład do zerwania się pojazdu z pasów i ,,wystrzelenia” z rolek. W teorii przed taką sytuacją powinno uchronić was stanie za hamowanym samochodem. Jednak tutaj również pojawia się kolejne ryzyko.

Jeśli w bieżniku opony utknęły małe kamienie to może okazać się, że w trakcie hamowania taki kamień z impetem wypadnie z opony i trafi was w oko, zęba lub uszkodzi inną część ciała. Zdarza się też tak, że w trakcie sprawdzania mocy pęknie opona. Wtedy stająca obok osoba może dostać strzępami rozerwanej gumy, zderzaka, nadkola czy innego elementu. Dlatego w trakcie hamowania warto zachować odpowiednią odległość od auta.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Kierowca miał szczęście, że opona wybuchła na hamowni, a nie w trasie. Wtedy straty mogłyby być znacznie większe. Możliwie, że ucierpiałby nawet on sam. Jak zapobiegać takim sytuacjom? Przede wszystkim warto raz na miesiąc lub co 1000 km sprawdzać ciśnienie w oponach. Bieżnik ogumienia nie może być też płytszy niż 4 mm. Opony wytrzymują nawet do 10 lat. Po przekroczeniu takiego wieku nadają się do wyrzucenia. Warto jednak pamiętać o tym, że po 5 latach ogumienie traci sporo właściwości i należy je dokładnie i często kontrolować.

Fot. Youtube/1320video

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News