Poszukaliśmy ogłoszenia z Audi, które ma jak najwyższy przebieg! Zobacz co znaleźliśmy!

Poszukaliśmy ogłoszenia z Audi, które ma jak najwyższy przebieg! Zobacz co znaleźliśmy!

Logo Audi

Podaj dalej

Przeglądając polskie ogłoszenia z samochodami postanowiliśmy sprawdzić, który egzemplarz Audi ma największy przebieg. To co znaleźliśmy trochę nas zdziwiło. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

Ten silnik przecież miał się psuć

Samochód, o którym mowa go Audi A6 C5. Zdaniem wielu fanów marki to ostatnia generacja limuzyny klasy średniej-wyższej tej marki, która uchodzi z naprawdę solidną konstrukcję. Większość silników oferowanych w tym modelu jest trwała i długowieczna. Niestety nie zalicza się do nich 2,5-litrowa jednostka Diesla. V6-ka cierpi na problemy z wycierającymi się krzywkami na wałkach rozrządu. Egzemplarze z pierwszych lat produkcji miały też liczne problemy z pompą wtryskową.

Jednak mimo mankamentów egzemplarz widoczny w ogłoszeniu (link znajdziecie tutaj) jest sprawny. Ja deklaruje sprzedający, auto ma autentyczny przebieg około 670 000 km. Co istotne, około 40 000 km temu w samochodzie został wymieniony rozrząd. Było to w lipcu 2018 roku.

Co istotne, wystawiony egzemplarz ma w pełni oryginalną powłokę lakierniczą. Przynajmniej tak sugeruje sprzedawca. Nie wykluczone, że jest to prawda. Karoseria auta wygląda naprawdę na zaniedbaną. Przynajmniej na zdjęciach.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego egzemplarza?

Na pewno to, że wystawiono go za 12 000 zł. Cena wydaje się dość atrakcyjna jak na tak duże auto ze 180-konnym silnikiem. Samochód ma dość ciekawe wyposażenie. Na pokładzie jest między innymi duży kolorowy ekran do obsługi. Oczywiście auto ma również system nawigacji. Niestety tego typu gadżety są w dzisiejszych czasach już zupełnie bezużyteczne. Głównie przez przestarzałą grafikę i nieaktualne mapy.

Nie zabrakło też jasnej skórzanej tapicerki. Audi ma też światła bi-xenonowe. W obecnych czasach to już przestarzała technologia. Obecnie montuje się głównie reflektory LED-owe lub jeszcze nowocześniejsze, laserowe. Jednak w latach 90. była to zupełna nowość, o której marzyli niemal wszyscy.

Ciekawym elementem wyposażenia, który do dzisiaj jest oferowany tylko w nielicznych auta jest podgrzewana tylna kanapa. Przednie fotele także mają tę przydatną funkcję. Auto ma też czujniki parkowania i to zarówno z tyłu jak i z przodu. Znajdzie się też coś dla koneserów muzyki. 10-głośnikowy zestaw audio marki Bose.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News