Ponad 400-konny sportowy sedan za ponad 100 000 zł? To możliwe! Zobacz to przepiękne Maserati Ghibli!

Ponad 400-konny sportowy sedan za ponad 100 000 zł? To możliwe! Zobacz to przepiękne Maserati Ghibli!

maserati_ghibli_q4_28

Podaj dalej

Używane Maserati Ghibli to jedna z ciekawszych propozycji dla osób szukających ponad 400-konnego samochodu za rozsądne pieniądze. Za taki samochód trzeba zapłacić ponad 100 000 zł. To bardzo duża kwota, jednak podobnie będzie kosztować nowy Volkswagen Passat czy lepiej wyposażony Golf.

Ile mocy i jakie osiągi ma podwójnie doładowane V6 w Ghibli?

Podwójnie doładowany benzynowy motor V6 generuje moc od 330 do 430 KM, jest to uzależnione od wersji i rocznika. Bazowa odmiana osiąga pierwszą setkę w 5,6 s, to dobry, choć nie imponujący wynik. Mówimy przecież o Maserati. Znacznie lepiej wypada topowa odmiana, która od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 4,7 s. Co ciekawe, samochód jest oferowany z napędem na tylną oś lub z układem 4×4. Prędkość maksymalna odmiany bazowej to 263 km/h, topowa rozpędza się do 326 km/h.

Oczywiście, niemiecka konkurencja jest trochę szybsza. BMW M4, Mercedes C 63 AMG czy Audi RS4 osiągają pierwszą setkę o około pół sekundy szybciej. Niestety kosztują ponad 2 razy tyle. Maserati jest więc doskonałą alternatywą dla niemieckiej konkurencji. Włoski samochód z doładowanym motorem V6 ma za to kilka cech, które sprawiają, że pod niektórymi względami jest lepszy od niemieckich rywali. Pierwszą z nich jest unikatowość, aut marki Maserati jest tak naprawdę niewiele. Przez co Ghibli wzbudza większe zainteresowanie. Kolejna ważna cecha to genialny dźwięk silnika, prawdopodobnie najlepszy w swojej klasie. Seryjnie mamy też wyższą prędkość maksymalną.

Ile dokładnie kosztuje taki samochód?

Najtańsze egzemplarze tego modelu z benzynowym, podwójnie doładowanym silnikiem V6 kosztują już od około 100 000 zł. Co ciekawe, nowe auta wystawiono za 500 000-700 000 zł. Jak widać różnica między kilkuletnimi egzemplarzami a samochodami fabrycznie nowymi to przepaść. Dlaczego tak jest? Powodów jest kilka. Pierwszy to fakt, że kilka lat temu model ten był tańszy niż jest obecnie.

maserati_ghibli_q4_29
Fot. Maserati

Druga kwestia dotyczy ogromnej utraty wartości. Niestety, jak wiadomo nie od dzisiaj, włoskie auta luksusowe tanieją w bardzo szybkim tempie. Jednak obecny poziom cen raczej już drastycznie się nie zmieni. Przynajmniej w najbliższym czasie, ale decydując się na Maserati, trzeba pamiętać o tym, że nie łatwo będzie takie auto później sprzedać. Mało jest osób, które interesują się samochodami tej marki.

Fot. Maserati

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News