Pomysł na tanie auto z silnikiem V8! To BMW sprawdzi się wręcz idealnie!

Silniki benzynowe powoli odchodzą do lamusa. Już za około dekadę, będziemy skazani wyłącznie na auta z napędem elektrycznym. To ostatni dzwonek dla osób, którym marzy się samochód z silnikiem V8. Na pewno taniej już nie będzie!

BMW Serii 5 E39
Podaj dalej

Klasyczne BMW z motorem V8 za rozsądną cenę

Dysponując budżetem od około 20 do 30 tysięcy złotych, mamy do dyspozycji BMW 535i E39 z 3,5-litrową jednostka benzynową V8. Motor ma co prawda 236 KM, ale brzmi naprawdę dobrze. Osiągi również są wystarczające. Oczywiście zdecydowanie lepszym wyborem będą odmiany 540i z motorem 4,4-litra (286 KM) oraz M5, również z V8 o pojemności 4,9-litra, który generuje potężną moc rzędu 400 KM.

Niestety, zarówno 540i jak i M5 kosztują znacznie więcej, do tego jeszcze trudnej znaleźć zadbany egzemplarz w takiej wersji. Odmiana 535i jest trochę bardziej popularna, jednak i tych aut też wcale nie jest tak dużo. Trzeba się więc spieszyć.

To pewna lokata kapitału

Oczywiście nie ma co liczyć na tak spektakularne zyski jak w przypadku modelu M5, jednak zadbany egzemplarz 535i ze skrzynią manualną oraz w M Pakiecie. Z pewnością będzie już tylko zyskiwał na wartości. To inwestycja na długie lata, która z pewnością się zwróci. Takich aut już przecież nie przybędzie.

Fot. BMW

Przeczytaj również