Polskie auto elektryczne 4x4 bez trudu skompromitowało amerykański samochód z benzyną V6. Diesel też mu nie straszny!

Polskie auto elektryczne 4x4 bez trudu skompromitowało amerykański samochód z benzyną V6. Diesel też mu nie straszny!

Polskie auto elektryczne 4x4

Podaj dalej

Ekipa Terenwizji przetestowała polskie auto elektryczne i to terenowe – Sokół 4×4. Pojazd bazuje na skorupie Land Rovera Defendera. Jednak pod maską zamiast silnika benzynowego czy diesla jest jednostka elektryczna. Samochód został zaprojektowany i skonstruowany przez firmę Innovation AG ze Zgorzelca.

Polskie auto elektryczne i jego parametry techniczne

Samochód ma silnik elektryczny, który generuje moc 300 KM i 500 Nm. Co ciekawe, silnik waży zaledwie 21 kg. Dzięki rozmieszczeniu takiej jednostki napędowej i baterii udało się uzyskać niemal idealny rozkład mas. Jak mówi właściciel prezentowanego egzemplarza, Sokół 4×4 jest w stanie pokonać od 190 do 230 km w terenie. To całkiem przyzwoity wynik jak na auto elektryczne.

Nie jest to jedyny egzemplarz Sokoła 4×4. Polskie auto elektryczne, dzięki temu, że jest bezemisyjne prawdopodobnie trafi w przyszłości do kopalń. Taka konstrukcja idealnie nadaje się do wilgotnych warunków pod ziemią. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że auto uda się sprzedać nie tylko do polskich kopalń, ale również do tego typu miejsc na całym świecie.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News