Polski youtuber sprawdził jak dużo zasięgu traci w zimie elektryczna Tesla Model 3! Twój diesel przejedzie więcej! [wideo]

Polski youtuber sprawdził jak dużo zasięgu traci w zimie elektryczna Tesla Model 3! Twój diesel przejedzie więcej! [wideo]

Podaj dalej

Daniel Grzyb to youtuber znany z zamiłowania do aut elektrycznych, a szczególnie do modeli amerykańskiej marki Tesla. Tym razem postanowił wraz z kolegą sprawdzić jak daleko uda się dojechać Modelem 3 przy temperaturze na dworze -18 stopni Celsjusza. Zarówno diesel jak i benzyna wypadają w tej kwestii lepiej.

Ile przejechała Tesla Model 3 podczas siarczystych mrozów? Diesel nadal lepszy!

Wynik, który udało się uzyskać to 280 km na jednym ładowaniu. Czy to dużo? Zdaniem youtubera to całkiem przyzwoity wynik. Jednak porównując ten rezultat do samochodów spalinowych, Tesla Model 3 wypada poniżej przeciętnej. Większość samochodów z silnikiem Diesla spokojnie przejedzie na jednym baku od 500 do nawet 800 km.

W przypadku jednostek benzynowych będzie to od około 300 do 500 km po pojedynczym tankowaniu. Podobne wartości jak Tesla Model 3 osiągają auta z instalacją gazową. Jednak w tym przypadku długość dystansu jest uzależniona od małego zbiornika gazu. W większości aut nie mieszczą się duże zbiorniki na LPG. Podsumowując, zasięg 280 km nie jest zbyt imponujący, ale miejmy nadzieje, że za kilka lat się to zmieni.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News