Polski youtuber przetestował McLarena wartego ponad milion złotych! [WIDEO]

Polski youtuber przetestował McLarena wartego ponad milion złotych! [WIDEO]

570S

Podaj dalej

McLaren 570S to jedno z najciekawszych aut sportowych, które można obecnie kupić na rynku aut egzotycznych. To dobra alternatywa dla takich wozów jak Lamborghini Huracan czy Ferrari F8 Tributo.

Ważne dane techniczne McLarena 570S

Ma centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 3,8 l. Jego moc to 570 KM, a maksymalny moment wynosi aż 600 Nm. Jednostka ta jest podwójnie doładowana. Ten drogowy bolid jest w stanie rozpędzić się aż do 328 km/h. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po 3,2 s. Co ciekawe, auto od 100 do 200 km/h rozpędza się w 9.5 s.

McLaren
Fot. Pixabay.com

Napęd przekazywany jest tylko na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej 2-sprzęgłowej przekładni zautomatyzowanej. Dzięki której przełożenia zmieniają się znacznie szybciej niż w standardowym automacie. Nawet kierowca używający skrzyni manualnej nie byłby w stanie zrobić tego skuteczniej. Takie auto kosztuje około miliona złotych.

Stylizacja auta

Oprócz niesamowitych osiągów i pięknego dźwięku silnika, równie istotnym aspektem w przypadku drogich sportowych aut jest jeszcze wyglądu. Tutaj każdy detal musi być pod tym względem dopracowany i dokładnie tak jest w przypadku McLarena 570S. Widać to po reflektorach, potężnych wlotach powietrza, a nawet po nietypowo otwieranych drzwiach, które podnoszą się do góry podobnie jak w Lamborghini. Jednak tak naprawdę jest to inny mechanizm. Drzwi po otworzeniu dodatkowo się przekręcają. W Lamborghini tylko się podnoszą do góry. W McLarenie 570S wyjątkowe jest również wnętrze. Zdecydowano się tutaj na minimalizm. Konsola środkowa jest wąska i prawie nie ma na niej przycisków. Jest za to ekran. Tapicerka w aucie jest dwukolorowa. To nadaje temu autu dodatkowego uroku.

Pomimo, że model 570S i tak jest bardzo szybkim samochodem, nie jest to topowy model tej brytyjskiej marki. Więcej mocy mają między innymi: 720S, 765LT oraz unikatowy hybrydowy Artur. Te auta przyspieszają jeszcze lepiej i osiągają większe prędkości. Warto wspomnieć również o modelu Senna. To z pewnością jeden z najbardziej unikatowych McLarenów w historii tej marki. Do setki rozpędza się 2,8 s, wartość 200 km/h pojawia się na prędkościomierzu po 6,8 s, a jego prędkość maksymalna to 335 km/h. Do 300 km/h samochód ten rozpędza się w 17,5 s.

Fot. Pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News