Polski youtuber pokazał Lamborghini Huracan o mocy ponad 1000 KM! [WIDEO]

Polski youtuber pokazał Lamborghini Huracan o mocy ponad 1000 KM! [WIDEO]

lamborghini-huracan

Podaj dalej

Popularnych youtuberów lifestylowych Budda tym razem pokazał wyjątkowe Lamborghini Huracan Evo z podwójnym turbodoładowaniem. Moc takiego auta to ponad 1000 KM. Zobacz jakie modyfikacje wykonano w tym wyjątkowym egzemplarzu.

Jaką moc i osiągi ma Huracan Evo w wersji seryjnej?

Auto dysponuje wolnossącym motorem V10 o pojemności 5,2 l. Jego moc to 640 KM. Maksymalny moment obrotowy takie samochodu to 600 Nm. Dzięki takim parametrom jednostki napędowej, Lamborghini osiąga pierwszą setkę w imponującym czasie na poziomie 2,9 s. Jego prędkość maksymalna to 325 km/h. Nawet bez tuningu, osiągi tego włoskiego auta robią piorunujące wrażenie. Można powiedzieć wręcz, że są w zupełności wystarczające. Jednak nie dla wszystkich. Właściciel egzemplarza prezentowanego na filmie ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

Lamborghini Huracan
Fot. pixabay.com

Wady i zalety takiej modyfikacji

Jeżeli chodzi o zalety takiego tuningu to jest ich naprawdę sporo. Główna z nich to lepszy sprint auta od 0 do 100 km/h, a także skuteczniejsze przyspieszenie przy wyższych prędkościach. Większa moc, to też większa prędkość maksymalna samochodu. Trzeba pamiętać jednak o tym, że podnoszenie mocy silnika wiąże się z koniecznością przeprowadzenia wielu innych modyfikacji. Takie auto wymaga skuteczniejszych hamulców. Koniecznością będzie też wydajniejszy układ chłodzenia. To wszystko wymaga dodatkowych pieniędzy. To jednak nie problem dla właściciela Lamborghini.

Jednak główna wada tak zaawansowanych modyfikacji to znacznie gorsze prowadzenie się samochodu. Niestety, cała konstrukcja nie jest przystosowana do tak mocnego silnika. W rezultacie, będzie znacznie trudniej taki samochód opanować. Nawet w przypadku kierowcy o dużych umiejętnościach, auto może okazać się zbyt nieprzewidywalne i bardzo niebezpieczne. Nawet kierowca wyścigowy może mieć problem z prowadzeniem takiego samochodu. Trudno będzie wyczuć uślizg, szczególnie, że Huracan Evo ma centralnie umieszczony silnik. W przypadku aut z takim rozwiązaniem, w przypadku poślizgu konieczna jest bardzo szybka kontra. Reakcja kierowcy musi być wręcz błyskawiczna. W innym przypadku, samochód wpadnie do rowu lub uderzy w latarnie lub drzewo. Decydując się na takie modyfikacje, trzeba mieć ogromną pokorę do auta i do swoich umiejętności.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News