Polski youtuber jako pierwszy porównał stare BMW M4 F82 i nowe M4 G82! [WIDEO]

Polski youtuber jako pierwszy porównał stare BMW M4 F82 i nowe M4 G82! [WIDEO]

Porównanie BMW M4 Autowizja

Podaj dalej

Bartek Urban prowadzący kanał Autowizja jako jeden z pierwszych polskich youtuberów porównał stare BMW M4 F82 z nowym M4 G82. Co wyróżnił w poprzednim modelu, a co bardziej spodobało mu się w nowszej generacji tego auta?

Porównał jako pierwszy stare BMW M4 F82 i nowe M4 G82

W starszym modelu youtuber chwali bardzo szybką 2-sprzęgłową przekładnie zautomatyzowaną DCT. Wspomina również o tym, że starsza generacja była oferowana o około 44 000 zł taniej. Co ciekawe, o zaledwie 17 zł spadła cena hamulców ceramicznych. W nowszym M4 są symbolicznie tańsze. Zdaniem autora filmu stara generacja była bardziej dzika, ale miała mniej precyzyjny układ kierowniczy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Nową generację BMW M4 autor filmu pochwalił też za lepsze osiągi i większą przewidywalność prowadzenie. Youtuber pochlebnie wypowiada się również 0 szerokiej regulacji systemu kontroli trakcji w G82. W nowszym M4 dźwięk silnika z układu wydechowego jest też zdaniem Bartka Urbana zdecydowanie lepszy. I to nawet pomimo zastosowania filtrów GPF. Narzuciły to przepisy unijne. Nowe M4 ma także sztywniejsze zawieszenie.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Każda generacja M3 czy M4 ma w sobie to coś. Każda z nich wyznaczała standardy w czasach, kiedy była produkowana. Jednak nowa to kolejny kamień milowy i swego rodzaju rewolucja. Naszym zdaniem na dobre. Wygląd jest może kontrowersyjny, ale całą technologię i sposób prowadzenia podobnie jak autor filmu oceniamy na plus. Może i brakuje skrzyni dwusprzęgłowej, ale jest bardziej niezawodny klasyczny automat. To naszym zdaniem ma dużą wartość.

Fot. Autowizja/Youtube.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News