Polski youtuber i jego dowcipny mechanik postanowili sprawdzić na hamowni sportowe auto po dachowaniu! [wideo]

Polski youtuber i jego dowcipny mechanik postanowili sprawdzić na hamowni sportowe auto po dachowaniu! [wideo]

Sportowy samochód po dachowaniu na hamowni

Podaj dalej

Jeden z najszybciej rozwijających się motoryzacyjnych youtuberów JagodowyTV wraz z współpracującym z nim mechanikiem o pseudonimie Kivi postanowili zrobić nietypowy test. Wzięli na hamownie rozbite Renault Megane RS 3 generacji. Samochód miał za sobą dachowanie oraz uszkodzoną maskę, reflektory i przedni zderzak. Na szczęście nie miał wygiętych osi. Dzięki temu udało się go przetestować.

Wrak sportowego auta, a dokładniej Renault Megane RS i jego parametry

Samochód ma pod maską 2-litrowy turbodoładowany silnik o mocy 250, 265 lub 270 KM. W zależności od wersji i rocznika. Wrak sportowego auta, który widzicie na filmie ma jeszcze więcej mocy. Ile? No właśnie, aby się tego dowiedzieć musicie obejrzeć film, tam pokazane są pomiary z hamowni. Co ciekawe samochód według danych producenta osiąga setkę w niecałe 6 s. Jego prędkość maksymalna to w zależności od rocznika i wersji (dostępne były też edycje specjalne) od 245 do 255 km/h.

Wszystkich, którym wydaje się, że wrak sportowego auta trafi na drogi uspokajamy. Samochód z tego co informował jego właściciel mechanik Kivi posłuży jako dawca sprawnych części i silnika do innego wyścigowego wozu do zabawy na torach. Nowe Renault Megane RS już wkrótce otrzyma silnik z wraku i zostanie stuningowane. Efekty prac nad nowym projektem za pewne poznamy już wkrótce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News