Polski mechanik pokazał jak remontuje silnik Dacii! Auto przejechało niecałe 28 000 km!

Polski mechanik pokazał jak remontuje silnik Dacii! Auto przejechało niecałe 28 000 km!

dacia_sandero

Podaj dalej

Jeden z polskich mechaników, który ma kanał na platformie Youtube o nazwie Auto Challenge pokazał remont silnika w Dacii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że auto przejechało niewiele ponad 27 000 km.

Czy usterka w Dacii przy tak niewielkim przebiegu to przypadek?

Kto odwiedzał forach Dacii ten zna podobne przypadki. Niektóre modele tej marki korodowały już po 2-3 latach od opuszczenia salonu. Zdarzały się również awarie skrzyń biegów przy przebiegach rzędu kilku lub kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Warto wspomnieć też o zacierających się panewkach w silnikach Diesla 1.5 dCi. Jednak każdej marce zdarzają się wpadki.

Mechanik, pomimo poważnej awarii, pochwalił też Dacię

Mechanik pochwalił za to konstrukcje silnika za przemyślaną budowę i łatwy dostęp do poszczególnych części. Dla serwisu to bardzo istotne. Równie ważne jest to też dla klienta, bo im prostsza konstrukcja tym niższe koszty naprawy. Dużą zaletą aut marki Dacia są jeszcze bardzo atrakcyjne ceny części zamiennych. Nie można też zbyt wiele wymagać od samochodów tej rumuńskiej marki ze względu na bardzo niskie ceny zakupu tych aut w salonie. Tanie rzeczy nigdy nie cieszyły się zbyt wysoką trwałością. Nie inaczej jest również w przypadku samochodów.

Jaki silnik wyremontował mechanik?

To jednostka benzynowa z turbodoładowaniem, która ma zaledwie 3 cylindry i pojemności 0,9 l. Jej moc to 90 KM. Silnik – widoczny na filmie – napędzał Dacię Sandero 2. generacji. Samochód z takim motorem ma całkiem przyzwoite osiągi. Rozpędza się do setki w 11,1 s. Oczywiście nie jest to wynik rewelacyjny. Jednak jak na tak małą pojemność i symboliczną moc jest to – naszym zdaniem – dość dobry wynik.

Takie osiągi powinny w zupełności wystarczyć do sprawnego poruszania się po mieście. W trasie mocy może trochę brakować. Szczególnie jeśli będziecie chcieli jechać szybciej. Jednak i w tym przypadku nie jest tak źle jak pozornie mogłoby się wydawać.

dacia_sandero_3
Fot. Dacia

Samochód, który widać na filmie był produkowany w latach 2012-2020. Obecnie na rynku jest dostępna kolejna – dużo nowocześniejsza – generacja Dacii Sandero. Widać wyraźny przeskok technologiczny. Design nowego hatchbacka rumuńskiej marki jest też dużo nowocześniejszy niż w przypadku poprzednika widocznego na filmie. Samochód ma jednak jedną istotną wadę. W testach zderzeniowych Euro NCAP otrzymał tylko 2 gwiazdki. Co ciekawe, jego poprzednik zdobył ich aż 4.

Fot. Dacia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News