Polski dziennikarz motoryzacyjny podpowiada czy warto kupić auto z przebiegiem 300 000 km!

Polski dziennikarz motoryzacyjny podpowiada czy warto kupić auto z przebiegiem 300 000 km!

Czy warto kupić auto z dużym przebiegiem

Podaj dalej

Adam Kornacki to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy motoryzacyjnych w Polsce. W ostatnim czasie zaczął intensywniej działać na polskim Youtubie. Tym razem wrzucił na swój kanał film dotyczący kupowania używanego auta z przebiegiem 300 000 km.

Czy warto kupić auto z przebiegiem 300 000 km?

Dziennikarz powiedział jedną ważną rzecz. Nie sam przebieg jest najważniejszy, bo można kupić egzemplarz, który na zegarach ma 150 000 km. Jednak w rzeczywistości może mieć przejechane 2 lub 3 razy tyle. Najważniejszy jest tak naprawdę stan samochodu. W tym aspekcie nie sposób się z nim nie zgodzić. Kondycja techniczna i blacharska auta to podstawa. Jednak przebieg ma też znaczenie.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Na pewno lepiej wybrać zadbany samochód z mniejszym przebiegiem niż pojazd również w dobrym stanie, ale z większym. Wszystko się zużywa wraz z przejechanymi kilometrami i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Jeśli zechcecie kupić auto z małym przebiegiem to takiego szukajcie, ale pamiętajcie o tym, że musicie na taki samochód przeznaczyć znacznie większą gotówkę.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Mimo to naszym zdaniem warto. Lepiej zapłacić więcej i kupić coś pewnego zamiast naprawiać auto, które ma za sobą ogromnym przebieg. Dużo łatwiej jest utrzymać dobry stan zadbanego pojazdu, który niewiele przejechał niż wozu z dużym przebiegiem. Zawieszenie, układ napędowy, silnik czy inne podzespoły w naturalny sposób ulegają zużyciu i w przypadku samochodów z większymi nalotami trzeba będzie je szybciej wymienić. Nie liczcie jednak, że kupicie auto z małym przebiegiem za niewielkie pieniądze.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News