Polscy handlarze narzekają! Coraz mniej opłaca się sprowadzić auto w dobrym stanie!

Polscy handlarze narzekają! Coraz mniej opłaca się sprowadzić auto w dobrym stanie!

Wypadek

Podaj dalej

Pandemia i zerwane łańcuchy dostaw sprawiły, że coraz dłużej czeka się na nowe auta. W związku z tym klienci wolą zostawić swój kilkuletni samochód niż czekać pół roku pojazd z salonu. Niestety przekłada się to na rynek wozów używanych. Ceny zadbanych egzemplarzy rosną.

Dlaczego handlarze są zmuszeni sprowadzać coraz gorsze auta?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zadbane egzemplarze tak podrożały, że w wielu przypadkach po prostu nie opłaca się ich sprowadzać. Zarobek na takich autach jest naprawdę niewielki. Do tego Niemcy nie chcą czekać kilka miesięcy na nowy samochód. Wolą naprawić swoje kilkuletnie auto – nawet w Polsce – i mieć coś pewnego. Na tym prostym przykładzie widać jak problemy z produkcją samochodów nowych bardzo szybko odbijają się na rynek aut używanych.

parking diesel parkowanie
Fot. pixabay.com

Planujesz teraz zakup auta używanego? Uważaj!

Jeśli w ostatnim czasie szukałeś auta używanego to powinieneś dokładniej weryfikować oglądane samochody. Szczególnie z Niemiec, gdzie w ostatnim czasie miały miejsce wielkie powodzie. Handlarze skuszeni łatwym zarobkiem, którym coraz trudniej znaleźć zadbany samochód, będą sprowadzać egzemplarze po powodzi lub po poważnych wypadkach. Bo na takich auta zarobią znacznie więcej niż na lekko rozbity sztukach. Tych ostatnich też w ostatnim czasie nie ma na rynku zbyt dużo. Jeśli są to szybko znikają, a często sami właściciele rezygnują z ich sprzedaży. Wolą je naprawić. O czym wspominaliśmy na początku artykułu.

Jeśli od dłuższego czasu nie możesz znaleźć zadbanego samochodu to masz dwa wyjścia z takiej sytuacji. Możesz dołożyć trochę pieniędzy i poszukać czegoś droższego lub – na razie – zrezygnować z kupowania auta i odłożyć tę decyzję w czasie. Na przykład na kolejny rok. Nie jest to łatwy wybór, ale w wielu przypadkach podjęcie jednej z tego typu decyzji może okazać się konieczne.

Parking
Fot. pixabay.com

Kiedy sytuacja ulegnie zmianie?

Tego nie jest w stanie przewidzieć nikt. Być może za rok ceny samochodów używanych nieco się ustabilizują. Jest też zupełnie inny scenariusz tego co się wkrótce wydarzy. Producenci aut będą stopniowo wycofywać się z pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe. Z racji słabej dostępności niektórych podzespołów, już w wielu jest duży problem z zamówieniem niektórych wersji silnikowych.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News