Polka przewiozła go po Monaco swoim Bugatti Chiron! Musisz to zobaczyć!

Polka przewiozła go po Monaco swoim Bugatti Chiron! Musisz to zobaczyć!

Chiron

Podaj dalej

Na kanale motoryzacyjnym Hi_5 pojawił się kolejny ciekawy film z udziałem Bugatti Chiron. Tym razem, polska właścicielka tego wyjątkowego auta przewiozła Buczooo po drogach w okolicy Lazurowego Wybrzeża.

Co warto wiedzieć na temat Bugatti Chiron?

8-litrowy silnik, 4 turbosprężarki i 1500 KM to podstawowe informacje na temat tego modelu, które powinien znać każdy fan motoryzacji. To w końcu jedno z najszybszych aut na świecie. Pierwszą setkę osiąga w zaledwie 2,4 s. Samochód ten rozpędza się do 200 km/h w 6,1 s, a do 300 km/h robi to w niespełna 13,1 s. Jego prędkość maksymalna to aż 420 km/h. Co ciekawe, topowa wersja Chirona Super Sport jest w stanie rozpędzić się aż do 490 km/h. Napęd przekazywany jest na 4 koła za pośrednictwem 2-sprzęgłowej 8-stopniowej skrzyni zautomatyzowanej, która jest naprawdę bardzo szybka.

Bugatti Chiron
Fot. pixabay.com

Na pewno zastanawiacie się ile to pali? Nawet ponad 36 l/100 km. Oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy i prędkości z jaką porusza się to auto. Nie można przejść obojętnie też obok designu tego modelu. Projektanci dopracowali każdy detal tego samochodu. Nawet w środku zastosowano element oddzielający kierowcę od pasażera, który ma nawiązywać do pierwszej litery nazwy, czyli ,,C’’. Równie imponująca jest cena tej niezwykłej maszyny. Wersja podstawowa – o ile można w ogóle ją tak nazwać – kosztuje około 2,6 miliona euro. Za topową trzeba już wydać 3,2 miliona euro.

Raj z luksusowymi autami

Właśnie tak można nazwać Lazurowe Wybrzeże. Najwięcej sportowych aut jest oczywiście w Monaco. Jeśli chcecie zobaczyć je z bliska to zdecydowanie warto się tam wybrać. Najwięcej ich zwykle jest w okolicach słynnego kasyna oraz tunelu, gdzie co roku ścigają się bolidy Formuły 1. Spotkacie tam drogie i luksusowe sportowe samochody, których w Polsce praktycznie nie ma lub jest ich kilka w całym kraju.

Trafienie na Bugatti Veyron, Chiron, Ferrari LaFerrari czy samochody tak ekskluzywnych marek jak Pagani czy Koenigsegg to nie problem. Będąc w Monaco warto odwiedzić również kolekcję samochodów księcia tego małego państewka. Ta jest naprawdę imponująca. Można zobaczyć wiele ciekawych sportowych i jednocześnie zabytkowych aut. To doskonałe uzupełnienie dla współczesnych wozów widzianych na tamtejszych ulicach.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News