Policja i GDDKiA łączą siły! Zobacz jak łapią kierowców przy pomocy dronów!

Policja i GDDKiA łączą siły! Zobacz jak łapią kierowców przy pomocy dronów!

Radiowóz

Podaj dalej

Polska policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiły zjednoczyć swoje siły i zapolować na kierowców, którzy łamią przepisy drogowe. Tym razem ,,oberwało’’ się tym, którzy nie zatrzymywali się przed znakiem stopu.

Nadzór z powietrza

Policja przeprowadziła obserwacje kierowców z powietrza. Do tego celu wykorzystano drony. Na nagraniu widać jak prowadzący samochody przejeżdżają przez skrzyżowanie bez zatrzymania. W filmie można też zobaczyć jakie konsekwencje niesie za sobą nie zatrzymanie się przed znakiem stopu. Jak widać, może to doprowadzić do bardzo poważnego wypadku. Nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego przestrzegamy. Lepiej zatrzymać się przed znakiem stopu nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że nic nie jedzie.

Lepiej dobrze się upewnić niż zderzyć się z innym nadjeżdżającym samochodem. Skrzyżowania to miejsca, gdzie często mają miejsce poważne wypadki. Szczególnie często, zdarza się to w przypadku, gdy z podporządkowanej wyjeżdża auto i uderza w jadący ruchliwą drogą inny samochód. Zwykle kierowca wyjeżdżający z miejsca, gdzie nie ma pierwszeństwa, nie widzi tego, który je ma.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby unikać wypadków na skrzyżowaniach?

Wyjeżdżając z podporządkowanej musicie mieć 100 procent pewności, że na głównej drodze nic nie jedzie. Odradzamy wyjeżdżanie z bocznej uliczki w ostatniej chwili. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zaczekanie aż będzie pusto. Kilka sekund czy nawet minut nikogo nie zbawi, a w wielu przypadkach może uratować życie.

Policja
Fot. pixabay.com

Kolejna ważna kwestia to zachowanie szczególnej ostrożności, nawet jeśli mamy zielone światło. Nie oznacza to jeszcze, że inni kierowcy nie będę chcieli przejechać na późnym pomarańczowym. Przede wszystkim należy myśleć i starać się przewidywać sytuacje na drodze. Nie zawsze można bezgranicznie ufać przepisom drogowym czy sygnalizacji świetlnej. Równie ważna jest zasada ograniczonego zaufania, która obejmuje innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, nigdy nie wiemy jak zachowają się inni kierowcy. Musimy starać się być ostrożni i nie ufać w pełni innym. Sceptycznie należy podchodzić również do systemów bezpieczeństwa w aucie. Są potrzebne i w wielu przypadkach ratują życie, ale też nie zrobią wszystkiego za nas.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News