Polak stuningował Lamborghini Huracan EVO na 1000 KM! [WIDEO]

Polak stuningował Lamborghini Huracan EVO na 1000 KM! [WIDEO]

Podaj dalej

Samochód dysponuje potężnym silnikiem V10 o pojemności 5,2 l. Jego moc to aż 610 KM. Auto do setki rozpędza się w zaledwie 3,3 s. Z kolei sprint od 0 do 200 km/h zajmuje mu 9,3 s. Prędkość maksymalna tego drogowego bolidu to 325 km/h. Jednak dla niektórych to za mało.

Polak stuningował Lamborghini Huracan EVO na 1000 KM

Przynajmniej nie dla właściciela tego modelu, którego widzicie na filmie. Postanowił wykrzesać z samochodu 1000 KM i zejść z czasem do setki poniżej 2,9 s. Co zostanie zmodyfikowane, aby uzyskać tak potężną moc? Samochód otrzyma dwie duże turbosprężarki firmy Garrett, a także kompletnie przebudowany układ wydechowy. Nie zabraknie też wodnych intercoolerów.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Auto otrzyma również specjalne zawory upustowe oszczędzające turbosprężarki. Przed oddaniem auta do tunera właściciel postanowił najpierw sprawdzić jego osiągi, aby potem móc porównać je z parametrami uzyskanymi po zakończeniu tuningu. Prezentacja samochodu po modyfikacjach pojawi się na kanale MGP GARAGE już niebawem.

Tego typu auta to w Polsce rzadkość. Tym bardziej po tuningu. Jesteśmy ciekawi jak finalnie będzie przyspieszać Lamborghini widoczne na filmie. Przecież to i tak już szybki samochód. Mamy nadzieje, że pomiary przyspieszenia będą spektakularne. Być może uda się zejść z czasem przyspieszenia od zera do 100 km/h poniżej 2,5 s.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News