Polak przerobił Audi R8 na Lamborghini Aventador! Musisz to koniecznie zobaczyć. Nie ma lipy, fachowa ręka! Najlepsza replika w Polsce! [wideo]

Polak przerobił Audi R8 na Lamborghini Aventador! Musisz to koniecznie zobaczyć. Nie ma lipy, fachowa ręka! Najlepsza replika w Polsce! [wideo]

Podaj dalej

Każdy fan motoryzacji ma swoje auto marzeń, które chciałbym kiedyś mieć. Niestety ceny tak zwanych egzotyków (aut sportowych) często osiągają wręcz absurdalnie wysoki poziom. Właśnie dlatego wielu z nich decyduje się na przerabianie tańszych modeli na droższe. Niestety zdecydowana większość takich replik wygląda komicznie. Głównie przez zaburzone proporcje.

W tym przypadku Polak staną na wysokości zadania, replika jest genialna!

Konstruktor do jej budowy wykorzystał Audi R8 pierwszej generacji z silnikiem V10. Pasjonat budował samochód wspólnie z ojcem. Pracę zajęły 5 lat. W samochodzie zastosowano wiele oryginalnych części. Na początku konstruktorzy chcieli zbudować auto bazując na elementach wykonanych na zamówienie z laminatu. Niestety to się nie udało. Większość części musieli jednak kupić. W replice na początku zastosowano między innymi nakładki na progi z Aventadora.

Zakupiono też oryginalne drzwi. Oczywiście muszą otwierać się do góry. W tej replice nie ma kompromisów. W późniejszym etapie konstruktor był zmuszony zdemontować laminaty i szukać oryginalnych elementów karoserii. Przy oryginalnych elementach wyglądały mizernie. Obecnie każda z części nadwozia jest oryginalna. Jak mówi właściciel bez tego nie udało by się  tak dobrze odwzorować auta. Musicie przyznać, że robi piorunujące wrażenie!

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News