Polak przejeżdżał przez zamknięty przejazdy kolejowy! W ostatniej chwili uderzył w niego pociąg [WIDEO]

Polak przejeżdżał przez zamknięty przejazdy kolejowy! W ostatniej chwili uderzył w niego pociąg [WIDEO]

Wypadek na przejeździe kolejowym

Podaj dalej

Na filmie widać jak jadący Fordem Focusem mężczyzna próbuje pokonać przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek. To zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i bardzo ryzykowne. Mężczyzna miał ogromne szczęście w nieszczęściu.

Uderzył w niego pociąg i trafił do szpital

Pomimo, że nie zdążył przed pociągiem i auto dostało potężne uderzenie w tylny błotnik to kierowca po przetransportowaniu do szpitala przeżył. Cieszymy się, że ta feralna sytuacja zakończyła się tak, a nie inaczej. To przestroga dla wszystkich tych, którym wydaje się, że zdążą przejechać przez przejazd kolejowy, gdy widać nadjeżdżający pociąg a rogatki są zamknięte.

Pamiętajcie, żeby nigdy nie wjeżdżać na przejazd kolejowy, gdy zbliża się do niego pociąg, a także wtedy gdy rogatki są zamknięte, ale nie widać jeszcze szynobusu. W ten sposób ryzykujecie utratę życia. Elektrowóz wraz z wagonami to potężna masa. Nie da się tego zatrzymać od tak. Samochód osobowy, bus czy nawet ciężarówka nigdy nie mają najmniejszych szans podczas zderzenia z pociągiem. To wynika z czystej fizyki.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jeśli przez niefortunny splot zdarzeń zostaniecie na przejeździe z zamkniętymi rogatkami to dodajcie gazu i wjedźcie wprost w jedną z rogatek. Są one zaprojektowane tak, żeby mogły się łatwo złamać. Można spokojnie je staranować i uratować w ten sposób swoje życie. Uważajcie podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Nawet tych z nowoczesnymi systemami ostrzegania. To bardzo niebezpieczne miejsca. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.

Fot. YouTube/PKP Polskie Linie Kolejowe SA

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News