Polak kupił Mercedesa z silnikiem 1,6 l o mocy 1000 KM za 19 milionów złotych! To auto dostanie gratis! [WIDEO]

Polak kupił Mercedesa z silnikiem 1,6 l o mocy 1000 KM za 19 milionów złotych! To auto dostanie gratis! [WIDEO]

Mercedes-AMG GT Black Series

Podaj dalej

Znany polski dziennikarz motoryzacyjny Patryk Mikiciuk pokazał limitowaną wersję Mercedesa-AMG GT-R Black Series. Auto ma unikatowe malowanie w gwiazdy Mercedesa. Samochód otrzyma za darmo klient, który kupił model Project One za 19 milionów złotych!

Polak kupił Mercedesa za 19 milionów złotych!

Mercedes Project One ma benzynowy silnik V6 o pojemności 1,6 l i 4 jednostki elektryczne. Motor spalinowy jest dokładnie taki sam jak te montowane w bolidach Formuły 1. Łączna moc całego zestawu to 1000 KM. Auto osiąga pierwszą setkę w 2,2 s. Czas potrzebny do rozpędzenia tego wozu od 0 do 200 km/h to zaledwie 6 s. Z kolei ze startu zatrzymanego do 300 km/h samochód ten nabiera prędkości w 11 s.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

To tyle na temat modelu Project One zamówionego przez polskiego klienta. Auto, które otrzyma gratis to Mercedes-AMG GT-R Black Series. Jest to topowa wersja modelu GT. Pod maską samochodu pracuje podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4-litrów. Jego moc to potężne 730 KM. Auto rozpędza się do setki w zaledwie 3,2 s. Jego prędkość maksymalna to 325 km/h.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Dlaczego klient otrzymał drugiego sportowego Mercedesa gratis? Niemiecki koncern chciał w ten sposób umilić swoim klientom czas oczekiwania na model Project One. Dzięki temu klienci mogą nacieszyć się nowym autem zanim dostaną samochód właściwy. Naszym zdaniem to bardzo dobry pomysł. Z resztą, musicie obejrzyj Mercedesa-AMG GT-R Black Series na filmie. To genialna konstrukcja.

Fot. Mercedes

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News