Polacy pokazują jak wygląda eksploatacja samochodu elektrycznego w trakcie ataku zimy! [WIDEO]

Polacy pokazują jak wygląda eksploatacja samochodu elektrycznego w trakcie ataku zimy! [WIDEO]

Zima

Podaj dalej

Na kanale EV REPAIR GARAGE pojawił się film na temat użytkowania samochodu elektrycznego podczas ataku zimy. Autorzy kanału deklarują, że to ich nie pierwsza zima z tego typu autem. Jak użytkuje się taki pojazd w trakcie mrozów?

Auto elektryczne w trakcie zimy

Aby przekonać się jak wygląda eksploatacja samochodu elektrycznego w czasie zimy, musicie obejrzeć podlinkowany niżej film. My, aby nie powielać treści z nagrania, przyjrzymy się zarzutom jakie kierowane są do tego typu aut. Jakie obawy można mieć w stosunku do pojazdów z napędem elektrycznym użytkowanych w niższych temperaturach? Przede wszystkim, sceptycy twierdzą, że baterie podczas mrozów nie mają takiej wydajności jak przy wyższych temperaturach. Przez to, wydłuża się czas ładowania akumulatorów trakcyjnych i skraca się zasięg auta. Aby go wydłużyć, w niektórych przypadkach trzeba wyłączyć ogrzewanie. Jazda samochodem w takich warunkach nie jest ani przyjemna, ani zdrowa. Szczególnie jeśli mamy do pokonania dłuższą trasę.

Tesla
Fot. pixabay.com

Inne potencjalne problemy

Kolejny potencjalny problem to, między innymi, przymarznięta klapka od ładowarki stacjonarnej. W przypadku Tesli Model S jest jednak kilka dość istotnych problemów, o których zresztą wspominają autorzy filmu. Przy temperaturze -7 stopni Celsjusza, w aucie zamarzły wysuwane elektrycznie klamki, elektrycznie rozkładane lusterka oraz automatycznie uchylana elektryczna szyba. Te niedogodności, tak naprawdę jednak, mogą dotyczyć również innych z silnikami benzynowymi. Wysuwane klamki ma choćby Land Rover Range Rover Velar, elektrycznie rozkładane lusterka to w większości współczesnych aut standard, a drzwi bez ramek, gdzie szyba musi się lekko przymykać w trakcie otwierania drzwi, to rozwiązanie często spotykane w autach w nadwoziu typu coupe.

Przy większych mrozach, w autach elektrycznych może nie działać też rekuperacja, czyli odzyskiwanie energii z hamowania. Jednak po rozgrzaniu się silnika i baterii się to zmienia. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat użytkowania samochodów elektrycznych zimą, to warto obejrzeć podlinkowany przez nas film. Na kanale EV REPAIR GARAGE jest jeszcze więcej wideo z udziałem ciekawych samochodów elektrycznych. Jeśli interesuje was ten temat, to warto tam zajrzeć.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News