Pokazał jak sprawowała się kilkuletnia Kia Rio od nowości przez 380 000 km!

Pokazał jak sprawowała się kilkuletnia Kia Rio od nowości przez 380 000 km!

Kia Rio duży przebieg

Podaj dalej

Ci, którzy zastanawiali się nad kupnem nowego samochodu, słyszą od znajomych czy na forach, że nowe auta to już nie to co kiedyś. Podobno strasznie się psują i nie warto ich kupować. Warto skonfrontować takie opinie z faktami.

380 000 km Kią od nowości

Na jednym z kanałów motoryzacyjnych STR testy, została zaprezentowana Kia Rio z przebiegiem rzędu 380 000 km. Pod maską auta pracuje silnik o pojemności 1,2 l. Mogłoby się wydawać, że taki mały motor nie będzie w stanie zrobić tak ogromnego przebiegu. Jak widać jest to możliwe. Film, który podlinkowaliśmy warto obejrzeć z kilku względów.

Przede wszystkim, można zobaczyć co zużyło się w koreańskim hatchbacku po tak dużym przebiegu. Na podstawie tego, można ocenić ogólną jakość wykonania auta. Drugi element, dla którego warto obejrzeć to nagranie, to opis usterek, które pojawiły się w prezentowanym egzemplarzu od nowości.

Internauci oceniają nowe BMW Serii 7 G70! Jakimi autami przy projektowaniu tego modelu inspirowali się Niemcy?

Prezentowany egzemplarz nie miał ,,łatwego życia’’

Samochód nie był eksploatowany przez jedną osobę, jeździło nim ich dość sporo. Egzemplarz widoczny na filmie to auto służące do nauki jazdy. Jak widać, Kia przeszła przez 380 000 km przebiegu solidny test wytrzymałości i niezawodności. Nie zapominajmy, że każdy uczący się kierowca nie oszczędza auta, wynika to po prostu z faktu, że musi się jazdy nauczyć. Gwałtowne hamowania, przypalenie sprzęgła czy uderzeni kołem w krawężnik w tego typu samochodach to ,,chleb powszedni’’. Tym bardziej recenzja auta w tym przypadku wydaje się być dość rzetelna.

Fot. YouTube/Kanał: STR testy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News