Pojechali po auto do Niemiec. Właściciel zostawił im otwartego Passata z kluczykami w środku! [WIDEO]

Pojechali po auto do Niemiec. Właściciel zostawił im otwartego Passata z kluczykami w środku! [WIDEO]

Passat

Podaj dalej

Ekipa kanału motoryzacyjnego auta-z-niemiec.com wybrała się po Volkswagena Passata B8 w uterenowionej wersji Alltrack. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po przyjechaniu na miejsce po odbiór auta okazało się, że samochód stał otwarty na ulicy.

Właściciel zostawił im otwartego Passata z kluczykami w środku!

Co ciekawe, w środku były do niego kluczyki. Rozumiemy, że Niemcy czują się u siebie bezpiecznie. Jednak naszym zdaniem zostawianie kluczyków w aucie, które stoi przy ogólnodostępnej drodze to mimo wszystko ryzyko. Takie rzeczy się jednak zdarzają w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Ludzie, którzy tam mieszkają nie spotykają się z tak częstymi kradzieżami. Stąd mają inne podejście do ochrony aut przed kradzieżą.

ROZDAJEMY 120 ZŁ NA PALIWO! MOŻESZ JE WYDAĆ NA DOWOLNEJ STACJI!

Nie radzimy jednak zostawiać otwartego auta w miejscu publicznym z kluczykami na widoku. Niezależnie czy są to Niemcy, Finlandia czy inny kraj. Lepiej nie ryzykować utraty samochodu. W przypadku kradzieży może okazać się też tak, że będzie problem z odzyskaniem pieniędzy z odszkodowania za auto ukradzione razem z kluczykami. Pamiętajcie o tym, gdy wpadnie wam do głowy taki pomysł.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News