Pojechał najmocniejszą Dacią Sandero Stepway o mocy 100 KM na autostradę! [WIDEO]

Pojechał najmocniejszą Dacią Sandero Stepway o mocy 100 KM na autostradę! [WIDEO]

Dacia

Podaj dalej

Na jednym z kanałów na YouTubie pojawił się film z jazdy najmocniejszą wersją Dacii Sandero Stepway ECO-G 100. Topowa wersja ma moc 101 KM. Jak widać na załączonym obrazku, nie jest to auto sportowe. Z drugiej, nie takie było założenie producenta.

Dacia nie jest szybka, ale…

No właśnie, nawet topowa wersja Sandero Stepway osiąga pierwszą setkę w 11,6 s. Nie jest najgorzej, ale też bez rewelacji. Jednak parametry te można uznać za wystarczające. W stosunku do tak taniego samochodu nie można mieć wygórowanych oczekiwań. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że to auto segmentu B. Zastosowanie mocniejszego silnika, mogłoby wiązać się z tym, że zainteresowanie taką wersją byłoby marginalne.

dacia sandero samochod
Fot. Dacia

Samochód nie jest szybki, ale w porównaniu do poprzedniej generacji, producent wprowadził kilka istotnych zmian. Na przykład w pełni LED-owe przednie oświetlenie. W aucie budżetowym to zabieg godny pochwały. Warto również wspomnieć o zmianie lokalizacji ekranu z systemem info-rozrywki. Ten przeniesiono na górną część deski rozdzielczej. Dzięki temu, kierowca nie musi już spuszczać wzroku w dół w trakcie jazdy.

Auto widoczne na filmie zostało wyposażone w automatyczną klimatyzację, to kolejny plus w przypadku samochodu budżetowego. Całkiem nowocześnie wygląda też deska rozdzielcza. Widać kolorowe akcenty, całość jest spójna i prezentuje się naprawdę nieźle. Trzeba przyznać, że Dacia wykonała kawał dobrej roboty. Nowa Dacia Sandero jest dużo atrakcyjniejsza niż poprzednia generacja tego auta. Ma bogatsze wyposażenie i znacznie atrakcyjniej wygląda.

Ile kosztuje nowa Dacia Sandero?

Ceny Dacii Sandero zaczynają się już od 43 500 zł. Oczywiście za taką kwotę da się kupić tylko wersję podstawową z bazową odmianą o mocy 67 KM. Odmiana Stepway z większym prześwitem, to wydatek rzędu 58 200 zł. Decydując się na nowe auto, trzeba pamiętać, że w roku obecnym dość długo się na nie czeka. Problem nie dotyczy samej Dacii, a tak naprawdę całej branży. Dlatego, warto prześledzić internetowe portale aukcyjne i obdzwonić salony rumuńskiej marki w całej Polsce lub przynajmniej te najbliższe. Być może okaże się, że któryś z dealerów ma takie auto na placu i uda się je szybciej kupić. Niestety w obecnych czasach może nie być to takie łatwe.

Fot. Youtube/Kanał: AUTO FAST MAGAZINE, Dacia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News