Pojechał Bugatti Chiron na autostradę! Sprawdził do ilu uda mu się rozpędzić!

Pojechał Bugatti Chiron na autostradę! Sprawdził do ilu uda mu się rozpędzić!

bugatti-rekord-swiata-predkosci

Podaj dalej

Bugatti Chiron to jedno z najszybszych aut jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Tego samochodu nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak powiedzieć, że to szybkie auto to tak jakby nie powiedzieć nic. Ta drogowa rakieta bez problemu jest w stanie jechać nawet ponad 400 km/h.

Jak sprawdzi się na autostradzie?

Ekipa z brytyjskiego programu motoryzacyjnego carwow postanowiła to sprawdzić. Czy faktycznie tak szybkie auto da się w pełni wykorzystać na autostradzie. W wielu miejscach ruch jest tak duży, że rozpędzenie się do 200 km/h stanowi problem. Co dopiero do 300 km/h czy nawet 400 km/h. Z resztą wartości powyżej 300 km/h powinny być osiągane jedynie w bezpiecznych warunkach. Na przykład na zamkniętym pasie lotniska lub na specjalnym torze z odpowiednią długą prostą.

Prędkość od 140 km/h do 300 km/h można legalnie sprawdzić tak naprawdę w jednym kraju. Oczywiście mamy na myśli Niemcy i ich autostrady bez limitów. Właśnie tam udała się ekipa carwow, aby sprawdzić do ilu uda im się rozpędzić tego hypercara.

Czy tak szybki samochód ma sens?

Oczywiście, że nie, ale nie o to chodzi w tego typu autach. To maszyna, która po prostu ma pokazać, że jest możliwe skonstruowanie samochodu rozpędzającego się do ponad 400 km/h, który jest w stanie osiągnąć pierwszą setkę w niewiele ponad 2 s. Moglibyśmy tutaj podawać wiele danych i zachwycać się osiągami na papierze tego modelu. Jednak Chiron to coś więcej niż ,,kosmiczne osiągi’’ to także futurystyczny design i dopracowanie w każdym detalu. Ten samochód to prawdziwe dzieło sztuki. Tu nic, zarówno we wnętrzu jak i jeżeli chodzi o sylwetkę tego modelu nie jest przypadkowe. Wszystkie nawet najdrobniejsze detale zostały dobrze przemyślane.

Bugatti Chiron koszt serwisu
Fot. pixabay.com

Świadczy o tym choćby kształt drzwi przypominających literę ,,C’’, która nawiązuje do nazwy modelu tego auta. Takich odwołań jest jednak znacznie więcej. Drugie najbardziej widoczne jest w środku. Tam zdecydowano się na zaprojektowanie charakterystycznej przegrody, również w kształcie litery ,,C’’. Na uwagę zasługują również liczne przetłoczenia karoserii. Niezależnie od tego, z której strony się na to auto nie popatrzy, znajdzie się ciekawe detale czy wloty powietrza. Z kolei, we wnętrzu, najbardziej imponuje wszechobecna skóra i aluminium. Tu wszystko jest wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Fot. Bugatti, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News