Plaga kradzieży katalizatorów w całej Polsce. Złodzieje wycinają je z aut z silnikami benzynowymi i Diesla!

Plaga kradzieży katalizatorów w całej Polsce. Złodzieje wycinają je z aut z silnikami benzynowymi i Diesla!

Podaj dalej

Wiele portali internetowych już od grudnia trąbi o wzroście kradzieży katalizatorów w całej Polsce. Pod koniec stycznia do sieci trafiły informacje dotyczące złapania złodziej trudniących się tym procederem z warszawskiego Targówka, którzy usiłowali wyciąć katalizator na innej dzielnicy stolicy – Bemowo.

Kradzieże katalizatorów – ostatnie przypadki

Złodzieje zostali złapani na gorącym uczynku i grozi im do 5 lat więzienia. Wczoraj małopolska policja ujawniła z kolei nasilającą się plagę kradzieży katalizatorów w Krakowie. Złodzieje wybierają najczęściej auta zaparkowane w ciemnych miejscach, gdzie nie ma monitoringu. Jednak spotykane są również kradzieże katalizatorów w samochodach na osiedlowych parkingach. Więc do końca nie ma na to reguły.

Skąd tak nagłe zainteresowanie tym elementem układu wydechowego i kradzieże katalizatorów? Ze względu na podwyżkę cen skupu metali szlachetnych użytych do wykonania katalizatorów. Co ciekawe, kradzieże katalizatorów to zjawisko, które przybiera na sile nie tylko w Polsce, ale również w innych europejskich krajach. Wśród nich trzeba wymienić między innymi Niemcy oraz Wielką Brytanię. Jak widać problem jest naprawdę duży.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News