,,Pjoter'' chce kupić BMW, jednak ,,tate'' typowy Janusz radzi zakup Volkswagena Passata 1.9 TDI [wideo]

,,Pjoter'' chce kupić BMW, jednak ,,tate'' typowy Janusz radzi zakup Volkswagena Passata 1.9 TDI [wideo]

Podaj dalej

O co chodzi? Wiele osób czytając ten tytuł pewnie go do końca nie zrozumiało. To znany youtubowy kabaret nowego pokolenia Czwarta Fala wypuścił nowy odcinek z tak zwanym typowym Januszem, w którym pomaga synowi przy zakupie pierwszego auta. ,,Pjoter” marzy o BMW, a ojciec chce go przekonać do Volkswagena z dieslem.

Volkswagen diesel lepszy od BMW?

,,Pjoter” szuka BMW Serii 1 E87. Jednak Janusz proponuje mu Volkswagena Borę lub Passata, koniecznie z dieslem. Budżet na samochód to 12 tysięcy złotych. Ojciec zabiera syna, żeby obejrzeć to co tak naprawdę odpowiada tylko jemu. Jednak syn protestuje i nie chce oglądać proponowanych przez Janusza samochodów z dieslem 1.9 TDI.

W końcu jednak ,,Pjoter” stawia na swoim i kupuje BMW 123d E87. To równie diesel, ale dużo mocniejszy niż 1.9 TDI. Ma dwie turbosprężarki i generuje moc 207 KM. Samochód może pochwalić się bardzo dobrymi osiągami. W zależności od skrzyni biegów auto osiąga pierwszą setkę w 6,9-7,5 s. To bardzo dobry wybór, ale trzeba pamiętać o wymianie łańcucha rozrządu co 120 000 km.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News