PILNE: Wszystkie Tesle na całym świecie zostały unieruchomione! Zobacz co się stało!

PILNE: Wszystkie Tesle na całym świecie zostały unieruchomione! Zobacz co się stało!

Model 3

Podaj dalej

W nocy z piątku na sobotę użytkownicy samochodów marki Tesla zgłosili jeden dość poważny problem. O co dokładnie chodziło? Dlaczego nie mogli dostać się do swoich samochód? Czy firma naprawiła tę uciążliwą usterkę?

Na czym polegał problem w autach marki Tesli?

Użytkownicy nie mogli otworzyć swoich samochodów za pośrednictwem smartfonów przy użyciu aplikacji. Problem dotyczył wszystkich aut, ale niektórzy użytkownicy mogli go w dość prosty sposób obejść. Wystarczyło użyć kluczyka do auta. Pod warunkiem, że miało się go przy sobie. Niestety, spora grupa właścicieli Tesli korzysta z telefonów i miała sport problem z otworzeniem drzwi w swoich autach. Usterka została naprawiona po około 5 godzinach. Z jednej strony to długo, jednak jak na naprawę aplikacji o globalnym zasięgu to całkiem niezły wynik.

Ładowarka Tesla
Fot. pixabay.com

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni problem Tesli. Jednak w przypadku tej marki wiele usterek dotyczy tak naprawdę oprogramowania. Dzięki temu można naprawiać auta przy pomocy aktualizacji aplikacji. Wiele problemów w Teslach zostało w ten sposób rozwiązane. Abstrahując od problemów, Tesla ma z pewnością jedno z najbardziej rozbudowanych oprogramowań spośród wszystkich producentów samochód. Nawet firmy, które są na rynku aut od lat, muszą szybko nadganiać zaległości, aby dorównać pod tym względem tej amerykańskiej marce.

To nauczka na przyszłość

Oczywiście współczujemy wszystkim użytkownikom, który popsuło to plany. Z drugiej strony, to nauczka, że telefon nie zawsze jest w stanie zastąpić inne urządzenia. Na wszelki wypadek lepiej mieć przy sobie również kluczyk od auta. Podobnie jest w przypadku płatności przez aplikację. Jeżeli nie mamy przy sobie karty lub gotówki, jesteśmy uziemieni. Dlatego niezależnie od sytuacji, warto mieć przy sobie nie tylko telefon, ale też kartę płatniczą oraz trochę gotówki. Oczywiście, nie jest to tak wygodne jak noszenie przy sobie wyłącznie smartfona. Jednak w wielu sytuacjach, znacznie może ułatwić to życie i zaoszczędzić wielu nerwów.

Tesla
Fot. pixabay.com

Jak widać, nie warto bezgranicznie zawierzać wszystkiego tylko jednej technologii. Zdecydowanie bezpieczniejsza opcja to kilka różnych alternatyw. Warto o tym pamiętać korzystając z nowoczesnych rozwiązań, nie tylko w motoryzacji.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News