PILNE! W tych miastach może być problem z dojechaniem do cmentarzy! Oto kilka ważnych rad!

PILNE! W tych miastach może być problem z dojechaniem do cmentarzy! Oto kilka ważnych rad!

Dojazd na cmentarze

Podaj dalej

W dużych miastach wojewódzkich takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań co roku 1 listopada są problemy z dojechaniem na cmentarze. Wynika to przede wszystkim z faktu, że spora grupa ludzi chce dotrzeć tam swoim autem.

Jak nie zmarnować czasu w korkach i szybko dotrzeć na cmentarz?

Jest na to kilka sposobów. Najprostszy z nim to zrezygnowanie z dojazdu do cmentarza własnym autem i pojechanie tam komunikacją miejską. Ta zwykle dociera tam szybciej, a dzięki buspasom omija większość korków. Tak jest w przypadku autobusów czy trolejbusów. Tramwaje, podmiejskie kolejki czy warszawskie metro nie stoi już w żadnych korkach.

Korki
Fot. pixabay.com

Nie wszyscy jednak lubią korzystać z komunikacji miejskiej. Czasem też trzeba przewieźć na cmentarz osobę starszą i zdecydowanie łatwiej jest to zrobić samochodem. Jeżeli już macie zamiar dojechać tam własnym autem, to najlepiej będzie to zrobić możliwie jak najwcześniej lub jak najpóźniej. O takich porach zwykle na cmentarzach jest znacznie mniej ludzi. Dzięki temu nie ma takich korków i zdecydowanie łatwiej znaleźć miejsce parkingowe. Jest jeszcze jeden sposób na uniknięcie korków i problemów z parkowaniem w dużych miastach? Trzeba odwiedzić jeden, góra dwa cmentarze, a wizyty na innych przełożyć na inny dzień. W ten sposób skutecznie ominiecie wiele korków.

O czym jeszcze warto pamiętać jadąc autem na cmentarz?

Przede wszystkim, trzeba zwracać uwagę gdzie się parkuje. Policja bywa w tym okresie, co prawda, nieco bardziej liberalna. Niestety nie zawsze i nie wszędzie. Zależy to między innymi od tego na jakiego funkcjonariusza trafimy. Dlatego apelujemy o ostrożność. To, że w danym miejscu stoi kilka samochodów i nie mają one założonych blokad, nie oznacza to jeszcze, że zaraz nie pojawi się tam policja lub straż miejska.

Stanie w korkach
Fot. pixabay.com

Należy uważać też na tak zwanych niedzielnych kierowców. W tym okresie na drogi wyjeżdża wiele osób, które nie jeżdżą samochodem na co dzień. Mogą powodować niebezpieczne sytuacje. Zapominanie o włączaniu kierunkowskazów, nieuzasadnione hamowanie oraz wiele innych manewrów. To typowe zachowania takich kierowców. Można się z tym zgadzać lub nie, ale jeśli ktoś jeździ autem raz na kilka miesięcy to niestety często wychodzi z wprawy.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News