PILNE: O krok od tragedii! Kiedy przez przejście przechodziła matka z dzieckiem, kierowca Audi ruszył w ich stronę! [WIDEO]

PILNE: O krok od tragedii! Kiedy przez przejście przechodziła matka z dzieckiem, kierowca Audi ruszył w ich stronę! [WIDEO]

Przejście dla pieszych

Podaj dalej

Na kanale informacyjnym Bielskie Drogi na YouTubie pojawiło się kolejne szokujące nagranie z polskich dróg. Aż trudno w to uwierzyć, że doszło do tak niebezpiecznego incydentu. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Jednak jak widać, nawet będąc pieszym, trzeba pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

Co dokładnie się stało?

W trakcie, gdy na przejście weszła matka z małym dzieckiem, kierowca Audi z impetem ruszył w stronę przejścia. Na szczęście, kobieta zdążyła w porę uciec przed nadjeżdżającym samochodem. Dlaczego kierujący pojazdem zachował się w tak nieprzewidywalny sposób? Można by przypuszczać, że był pod wpływem substancji odurzających. Jednak z informacji, które można znaleźć w Internecie to nie wynika. Choć, jak ustaliła policja, kierowca miał przy sobie marihuanę. Sytuacja wydarzyła się w Cieszynie, ale równie dobrze mogło do tego dość w każdym innym mieście.

Czy kierowca uniknął kary?

Z informacji podawanych na różnych serwisach internetowych, wynika, że samochód prowadził 20-latek. Za to zdarzenie otrzymał mandat wysokości 2500 zł 10 punktów karnych. Warto przypomnieć, że te zerują się dopiero po dwóch latach. Za kolejne podobne wykroczenie, kierowcy grozi mandat o podwojonej wysokości, czyli 5000 zł. To jednak nie koniec problemów młodego mężczyzny. Jak już wyżej wspominaliśmy, znaleziono przy nim marihuanę. Jak wynika z przepisów, grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Jak widać, głupim zachowaniem na drodze, kierowca sprowadził na siebie dużo większe problemy. Kiedy i jak zakończy się cała sprawa? Tego nie wiemy. Młody kierowca jednak ten dzień z pewnością będzie pamiętał do końca swojego życia. Patrząc na samochód, którym jechał kierowca, można przypuszczać, że mandat ma podobną wartość co jego auto. Taka kara będzie, z pewnością, dla niego bardzo dotkliwa. Czy oduczy go tego typu zachowań w przyszłości? Mamy taką nadzieję.

policja radiowoz
Fot. pixabay.com

Przejścia dla pieszych to miejsca, gdzie trzeba szczególnie uważać. Tym bardziej, że czasem trudno dostrzec wchodzących na jezdnie pieszych. W niektórych auta znacząco utrudniają to masywne słupki A. Niekiedy swoją cegiełkę dokładają piesi. Na przykład w nocy, jeśli są ubrani cali na czarno. W takich sytuacjach bardzo trudno ich zauważyć.

Fot. ŚląskaPolicja.pl, YouTube/Kanał: Bielskie Drogi, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News