PILNE: Koniec silników diesla w Audi A4 i A6. Znamy dokładną datę kiedy się to wydarzy!

PILNE: Koniec silników diesla w Audi A4 i A6. Znamy dokładną datę kiedy się to wydarzy!

Audi e-tron S Sportback

Podaj dalej

Wielu już wieszczyło koniec silników diesla, jednak póki co są nadal oferowane w autach i nie brakuje na nie chętnych. Jednym z pierwszych producentów, który wycofuje się z jednostek wysokoprężnych jest Volvo. Audi również planuje taki ruch. Wypowiedział się na ten temat prezes firmy.

Silnik Diesla, kiedy zostanie wycofany z Audi A4 i A6?

Jak poinformował prezes Audi Markus Duesmann planują wycofać jednostki zasilane olejem napędowym do końca dekady. Do tego czasu z oferty mają zniknąć również silniki benzynowe, a pozostaną same elektryczne. Póki co entuzjaści silników Diesla mogą spać jednak spokojnie. Chociaż z drugiej strony jednostki zostaną wycofywane z oferty stopniowo. Czy zaczną od jednostek zasilanych olejem napędowym? Nie jest to wykluczone! Jednak prawdopodobnie w kolejnych generacjach tych modeli będą jeszcze tego typu silniki.

Premiera kolejnych generacji Audi A4 i A6 jest przewidziana na rok 2023. Te auta będą jeszcze miały silniki spalinowe. Czy będzie motor Diesla tego akurat nie wiadomo. Prawdopodobnie będą też wersje w pełni elektryczne oraz hybrydy. Nie wszystkim podoba się przejście na silniki elektryczne, niestety taka jest przyszłość i nie mamy na to wpływu. Pozostaje mieć nadzieję, że auta spalinowe będą mogły być nadal używane przez entuzjastów starej dobrej motoryzacji. Raczej tego nikt nie zabroni. Co ciekawe, do roku 2029 koncern Volkswagen AG ma w planach wprowadzić do sprzedaży 75 całkowicie elektrycznych modeli.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News