PILNE! Kierowca Mercedesa z dużą prędkością uderzył w cysternę na S8!

PILNE! Kierowca Mercedesa z dużą prędkością uderzył w cysternę na S8!

Felga Mercedes

Podaj dalej

Wczoraj na trasie szybkiego ruchu S8 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierowca Mercedesa poruszający się skrajnym lewym pasem nie zdążył wyhamować przed wjeżdżającą na jego pas cysterną. Auto z impetem uderzyło w przewożącą paliwo ciężarówkę i doszło do wybuchu.

Analiza zdarzenia

W wyniku tego zdarzania ranny został kierowca ciężarówki. Nie wiemy w jakim jest stanie, ale mamy nadzieję, że wyjdzie z tego cały i zdrowy. Nie wiadomo do końca jaka była przyczyna wypadku. Z jednej strony może wydawać się, że kierujący Mercedesem po prostu jechał zbyt szybko. Jednak kierowca cysterny też powinien za w czasu popatrzeć w lusterko i wstrzymać się ze zmianą pasa. Zwłaszcza, że prawdopodobnie widział zbliżający się z dużą prędkością samochód. Kto zawinił w tej sytuacji? To będzie oceniać policja. My możemy jedynie gdybać.

Mercedes
Fot. Mercedes

Jak unikać tego typu wypadków?

Przede wszystkim warto zwolnić zbliżając się do innych samochodów. Niestety na trasach szybkiego ruchu i autostradach zdarzają się takie sytuacje. Dlatego, nawet jeśli pas, po którym jedziemy jest wolny. Nie możemy mieć pewności, że ktoś za chwilę na niego nie zjedzie. Równie ostrożni powinni być kierowcy ciężarówek. Każda zmiany pasa na autostradzie czy trasie szybkiego ruchu tak ciężką maszyną może doprowadzić do poważnego wypadku. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ciągniki siodłowe z naczepami nie przyspieszają tak szybko jak auta osobowe. Rozpędzenie się wymaga znacznie więcej czasu.

Dużo dłuższa jest też droga hamowania. Dlatego wszystkie manewry należy planować z dużo większym wyprzedzeniem. Trzeba też dobrze przewidywać różne scenariusze wykonania takiego manewru. Autostrady i trasy szybkiego ruchu rządzą się swoimi prawami. W takich miejscach jazda powinna być płynna. Każdy gwałtownie wykonany manewr to poważne niebezpieczeństwo. Zbyt wolna jazda również może doprowadzić do wypadku. Jako, że w Polsce autostrady są dość krótko, nie wszyscy potrafią jeszcze po nich jeździć. Niektórzy niestety popełniają karygodne błędy narażając w ten sposób siebie i innych użytkowników drogi. Jeżdżąc po tego typu drogach warto zachować zdrowy rozsądek i uprzejmość względem innych kierowców. Bezsensowne udowadnianie czegoś innym może mieć poważne konsekwencje.

Fot. pixabay.com, Mercedes

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News