PILNE: Ceny paliwa nie zmienią się w najbliższym czasie! Podpowiadamy też jak zaoszczędzić na tankowaniu!

PILNE: Ceny paliwa nie zmienią się w najbliższym czasie! Podpowiadamy też jak zaoszczędzić na tankowaniu!

vat akcyza diesel benzyna

Podaj dalej

Jest duża szansa, że ceny paliw w tym tygodniu nie ulegną żadnym poważnym zmianom. Oczywiście każdy by chciał, aby benzyna czy olej napędowy wróciły do poziomu 4 złotych i 30 groszy. Niestety nie jest już to możliwe. Oprócz inflacji na ceny paliwa ma wpływ również sytuacja na Ukrainie.

To jak to w końcu jest z tymi cenami?

Przez najbliższy tydzień raczej nic poważnego się nie zmieni. Oczywiście w dłuższej perspektywie ceny benzyny czy oleju napędowego mogą ulec mianom. Jednak trudno na daną chwilę określić jak duże będą zmiany. W Internecie pojawia się sporo artykułów na temat zmian cen paliwa. Przede wszystkim nie wolno panikować! Nie warto też robić zapasów! Paliwa starczy dla wszystkich.

czy na polskich stacjach zabraknie paliwa
fot. pixabay

Jak zaoszczędzić na paliwie? Oto dwa proste sposoby!

Oczywiście jeśli chcecie zaoszczędzić na tankowaniu to macie do wyboru dwie opcje. Możecie na przykład, przesiąść się z samochodu na komunikację miejską lub na rower czy hulajnogę. Pogoda wkrótce powinna na to pozwolić. Druga opcja to montaż instalacji LPG, jeżeli macie samochód z silnikiem benzynowym, który ma wtrysk pośredni to warto się nad tym zastanowić. Taka inwestycja zwraca się zwykle już po 10 000-15 000 km. To naprawdę się opłaca.

Zobacz jak wygląda berlińska fabryka Tesli w Niemczech! Audi, BMW i Mercedes już mogą zacząć się bać! [WIDEO]

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News