Pierwszy testy Bugatti Chiron na polskich drogach. Młody Polak po wciśnięciu gazu do dechy był w szoku [WIDEO]

Pierwszy testy Bugatti Chiron na polskich drogach. Młody Polak po wciśnięciu gazu do dechy był w szoku [WIDEO]

Pierwszy polski test Bugatti Chiron

Podaj dalej

Filmy z udziałem jednego z najdroższych aut świata – Bugatti Chiron – na polskim Youtubie można policzyć na palcach jednej ręki. Jednak na większości z nich samochód ten prezentowany jest na postoju lub z perspektywy pasażera. Buczooo jako pierwszy w Polsce sam usiadł za kierownicą tego auta i ruszył nim na przejażdżkę.

Pierwszy testy Bugatti Chiron na polskich drogach

Buczooo z kanału Hi_5 co prawda tylko na chwilę zasiadł za sterami tego wyjątkowego samochodu. Nie jest to więc pełnoprawny testy. Jednak jak dotąd żaden z polskich dziennikarzy ani youtuberów nie prowadził tego luksusowego wozu. Autor filmu przyznał, że tak szybkim samochodem jeszcze nigdy nie jechał i prawdopodobnie już nie pojeździ.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Bugatti Chiron to jedno z najszybszych aut świata. Ma 16-cylindrowy 8-litrowy silnik benzynowy i 4 turbosprężarki. Jego moc to 1500 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to potężne 1600 Nm. Takie źródło napędu pozwala osiągać temu autu pierwszą setkę w zaledwie 2,4 s. Wartość 200 km/h pojawia się na prędkościomierzu po zaledwie 6,1 s, 300 km/h po 13 s. Na tym jednak nie koniec. Po upływie 32,6 s od startu samochód jest w stanie jechać już 400 km/h.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Bugatti Chiron ma na swoim koncie rekord prędkości. Auto dobiło do 490,48 km/h. Ten został już jednak pobity przez amerykańskiego hypercara SSC Tuatara. Auto z USA dobiło do 508,73 km/h. Bugatti jednak nie zamierza bić tego rekordu. Oficjalnie zrezygnowało z tej rywalizacji. Być może skusi się na to marka Koenigsegg.

Fot. Youtube/Hi_5

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News