Pierwszy film na polskim YouTubie z udziałem sportowego Pagani Huayra! [WIDEO]

Pierwszy film na polskim YouTubie z udziałem sportowego Pagani Huayra! [WIDEO]

Pagani Huayra

Podaj dalej

To pierwszy film na polskim YouTubie z udziałem tego wyjątkowego włoskiego auta. Warto je zobaczyć, bo zachwyca nie tylko unikatowym designem, ale również ponadprzeciętnymi osiągami. To prawdziwy hypercar na najwyższym poziomie.

Jaki silnik ma Pagani Huayra?

Auto było dostępne w kilku wersjach silnikowych. Jest przecież produkowane od 2010 roku, czyli od 9 lat. Przypuszczamy, że egzemplarz widoczny na filmie to wersja ,,podstawowa’’ o ile w ogóle można tak powiedzieć o tak wyjątkowym i drogim aucie. Samochód ma 6-litrowy silnik produkcji Mercedesa, który pochodzi tak naprawdę od AMG. Ma 12 cylindrów i generuje moc rzędu 730 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to potężne 1000 Nm.

Dzięki takiemu silnikowi samochód osiąga pierwszą setkę w zaledwie 3,3 s. Jego prędkość maksymalna to aż 360 km/h. Jednak same osiągi to nie wszystko. Jednym z najciekawszych cech tego auta są jeszcze prowadzenie oraz design.

Design tego auta to coś niesamowitego

Jak wspomina youtuber Budda, który prezentuje ten samochód. Wnętrze Pagani było inspirowane designem luksusowych zegarków marki Patek Philippe. Widać tutaj dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal. Nie ważne czy mówimy o klamkach, zegarach, głośnikach czy lusterkach. Wszystko to zostało zaprojektowane przy zachowaniu najwyższej staranności. Każda część w tym samochodzie to prawdziwe dzieło sztuki.

Jednym z najciekawszych elementów we wnętrzu jest jednak odkryty zewnętrzny mechanizm skrzyni biegów. Tego nie znajdziecie prawdopodobnie w żadnym innym samochodzie. Jest tu również dużo elementów wykonanych z włókna węglowego. Duże wrażenie robi również bryła samochodu. Sylwetka przypomina nieco auta startujące w 24-godzinnym wyścigu w LeMans. To luksusowe auto cywilne z homologacją drogową. Jednak nie sposób nie odnieść wrażenia, że jego twórcy czerpali garściami z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie.

Trochę szkoda, że polskiemu youtuberowi nie udało się pojeździć tym autem. Jednak mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości taki film pojawi się na jego kanale. Tym czasem, abyście zobaczyli jak taki samochód jeździ, dorzucamy wam wideo zza granicy. Naprawdę warto obejrzeć obydwa filmy, aby przekonać się o wyjątkowości tego samochodu.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News