Piękny youngtimer Audi 80 cabrio z małym przebiegiem za rozsądną cenę! Trzeba tylko wykonać jedną naprawę!

Piękny youngtimer Audi 80 cabrio z małym przebiegiem za rozsądną cenę! Trzeba tylko wykonać jedną naprawę!

Audi 80 Cabrio

Podaj dalej

Przeglądając internetowe portale aukcyjne znaleźliśmy ciekawego youngtimera. To Audi 80 w wersji cabrio z 1995 roku. Samochód ma pod maską 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 116 KM. Nie jest to może S2, ale do umiarkowanie dynamicznej jazdy w zupełności wystarczy.

Jest jednak jeden minus

Samochód ma uszkodzony tylny błotnik. Wymiany wymaga też zderzak. Tylna klapa prawdopodobnie się nie domyka. Nie wiadomo czy jest uszkodzona czy to kwestia uderzonego błotnika, który ją blokuje. Na pierwszy rzut oka szkoda nie wydaje się być zbyt poważna. Można jeszcze to auto odratować. Jeśli naprawa zostanie wykonana fachowo to będzie można dalej – bezpiecznie – eksploatować ten samochód.

80 Cabrio
Fot. Audi

To dość ciekawa okazja, bo tego typu auta obecnie kosztują krocie. Na rynku jest ich coraz mniej i coraz trudniej znaleźć coś sensownego. Egzemplarz, który znaleźliśmy – poza uszkodzeniami karoserii – wygląda prawie jak nowy. Tapicerka na zdjęciach prezentuje się naprawdę dobrze. Fotele są w świetnej kondycji. Podobnie jak deska rozdzielcza i kierownica. Całkiem przyzwoicie wygląda również gałka dźwigni zmiany biegów. Nic dziwnego, samochód ma przejechane niewiele ponad 150 000 km.

Czy tak mały przebieg jest możliwy w tak wiekowym aucie?

Oczywiście, że tak. Szczególnie jeśli samochód pochodzi z Japonii czy ze Szwajcarii. Tam tego typu naprawa blacharska kosztowała by pewnie więcej niż warte jest samo auto. W Polsce można zrobić to znacznie taniej. Dlatego właśnie Szwajcarzy pozbywają się tego typu samochodów. Nie każdy egzemplarz z tego kraju jest oczywiście wart uwagi. Jednak oglądając auta z tego rynku można trafić naprawdę zadbane egzemplarze.

Wiadomo, że lepiej byłoby wymienić przedni błotnik, drzwi czy maskę, bo to części demontowalne. W przypadku tylnego błotnika trzeba ciąć poszycie. Jednak w przypadku tego typu samochodów nie zawsze warto wybrzydzać. Szansa na znalezienie czegoś uszkodzonego inaczej w równie atrakcyjnej cenie z pewnością łatwe nie będzie. Oczywiście można czekać, ale warto wcześniej dwa razy się zastanowić. Wystawione Audi 80 możecie zobaczyć klikając w link. To z pewnością jeden z najciekawszych youngtimerów jakie można było znaleźć w ostatnim czasie na internetowych portalach aukcyjnych.

Fot. Audi

Przeczytaj również