Oto najmocniejszy diesel wystawiony w Polsce! Tego się nie spodziewałeś!

Oto najmocniejszy diesel wystawiony w Polsce! Tego się nie spodziewałeś!

Kierownica Audi

Podaj dalej

Postanowiliśmy przejrzeć największe portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu najmocniejszego diesla. To co znaleźliśmy nieco nas zaskoczyło, ale i uświadomiło nam, że era szybkich diesli powoli dobiega końca.

Jakie auto okazało się najmocniejszym dieslem w Polsce

To pierwsza generacja Audi Q7 z potężnym 6-litrowym silnikiem V12. Motor ten ma podwójne turbodoładowanie i generuje moc aż 500 KM. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi aż 1000 Nm. To najmocniejsze diesel jaki kiedykolwiek montowano w aucie osobowym. Nigdy wcześniej i nigdy później takiego już nie było. Co prawda obecne jednostki wysokoprężne zapewniają lepsze osiągi od zera do 100 km/h, jednak mają niewiele ponad 400 KM.

Audi Q7 6.0 TDI rozpędza się do setki w 5,4 s. W dzisiejszych czasach taki czas już aż tak nie imponuje. Jednak mimo wszystko jest to bardzo dobry rezultat. Nie można zapomnieć o tym, że ten niemiecki SUV miał swój debiut w 2005 roku. Ile pali tak potężny silnik? Zdaniem sprzedającego, w cyklu mieszanym jednostka ta jest w stanie zużyć 11-12 l/100 km. To całkiem przyzwoity wynik jak na tak ogromną konstrukcję.

W co wyposażone jest Audi Q7 6.0 TDI wystawione w Polsce?

Samochód ma między innymi 2-kolorową skórzaną tapicerkę. Taki wzór jest naprawdę rzadko spotykany. Ciekawym elementem stylizacyjnym we wnętrzu są również wstawki wykonane z włókna węglowego, potocznie zwanego karbonem. Auto ma też deskę rozdzielczą obszytą skórą. Wszystkie te dodatki sprawiają, że w samochodzie można poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Sprzedawane Q7 ma jeszcze na pokładzie tempomat oraz 4-strefową klimatyzację. Nie mogło zabraknąć również reflektorów ksenonowych wyposażonych również w oświetlenie LED-owe do jazdy dziennej. SUV Audi jest wyposażony jeszcze w kamerę cofania oraz czujniki parkowania. Przy tak duży gabarytach auta to niezbędny dodatek.

Są tutaj również łopatki przy kierownicy do sekwencyjnej zmiany biegów. Jednak nie czarujmy się, w tak dużym SUV-ie raczej nikt nigdy z nich nie skorzysta. Skrzynia automatyczna bardzo dobrze wykonuje swoją pracę. Jak na potężne Audi przystało, samochód ma też stały napęd 4×4. W połączeniu z tak potężną mocą, podjazd pod większą górę czy ciągnięcie ciężkich przyczep z pewnością nie będą dla tego auta problemem. Link do aukcji znajdziecie tutaj.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również