Oto najbardziej kopcące diesle! Takich chmur czarnego dymu nie widziałeś! [WIDEO]

Czarny dym
Podaj dalej

Podczas, gdy w Europie wchodzą w życie coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin, Amerykanie upalają swoje pickupy z potężnymi dieslami. Kiedy ostatni raz widziałeś tak intensywnie dymiący samochód w Polsce?

Ameryka to kraj skrajności

Z jednej strony w USA mieszka spora grupa ludzi, która stara się być jak najbardziej ,,eko’’. W poprzednich dekada jeździli Toyotami Prius, a obecnie Teslami. Z drugiej, mamy do czynienia z osobami, które całkowicie lekceważą dbanie o środowisko. Ci organizują imprezy offroadowe i różnego typu zawody z udziałem diesli, które intensywnie kopcą. Oczywiście nie mamy nic do szybkich aut i tego typu form rozrywki. Jesteśmy jak najbardziej za. Jednak patrząc na niektóre auta z silnikami Diesla, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to ewidentne działanie i tak naprawdę głupota.

Wydech
Fot. pixabay.com

Zakładanie większych rur wydechowych do tego typu aut z potężnymi jednostkami wysokoprężnymi, mija się z cele. Owszem można w ten sposób podnieść moc, ale nie poprawi to w znacznym stopniu dźwięku silnika. Pod tym względem, do tuningu zdecydowanie bardziej nadają się jednostki benzynowe. Szczególnie, że te nie dymią w tak intensywny sposób. Samochody, które widzicie na nagraniu, wydobywają tak potężne kłęby dymu, że trują również ich właścicieli. Jednak ci zdają się nic z tego nie robić. Kogo z nich obchodzi, że wdychanie takiego dymu może powodować bardzo poważne choroby.

W Europie by to nie przeszło

W większości państw na Starym Kontynencie jazda pickupem, który tak intensywnie dymi na czarno, skończyłaby się zabraniem dowodu rejestracyjnego i koniecznością zmodyfikowania układy wydechowego na bardziej ekologiczny. Jednak jak widać na załączony filmie, w Stanach Zjednoczonych takie rzeczy są na porządku dziennym. Przypuszczamy, że nie we wszystkich stanach. Jednak widząc tego typu nagrania z USA, których jest naprawdę dużo. Możemy przypuszczać, że tego typu diesle mogą tam bez większych problemów jeździć, nawet jeśli kopcą na całą okolice.

Jeśli chcecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce, to koniecznie musicie obejrzeć podlinkowany przez nas film. Jest tam sporo pickupów, które są w stanie wyprodukować tyle dymu, żeby się za nim ukryć. Takich aut praktycznie nie widuje się w Europie.

Fot. pixabay.com, YouTube/Kanał: Auto Car Video

Przeczytaj również