Oto biały kruk! Audi A4 B6 z silnikiem 1.8T z najniższym przebiegiem w Polsce! Ma zaledwie 63 000 km!

Oto biały kruk! Audi A4 B6 z silnikiem 1.8T z najniższym przebiegiem w Polsce! Ma zaledwie 63 000 km!

Audi A4

Podaj dalej

Chyba każdy fan Audi marzy lub marzył kiedyś o A4 z ostatnim niezniszczalnym silnikiem benzynowym 1.8 T. To drugi najchętniej wybierany motor w autach tej marki. Pierwszym do niedawna był diesle 1.9 TDI.

Prawdopodobnie najbardziej zadbane A4 B6 1.8T w Polsce

Samochód, o którym mowa zobaczycie klikając link tutaj. Audi A4 pochodzi z Niemiec. Ma pod maską 163-konny silniki o pojemności 1.8 l z turbodoładowaniem. Najciekawszy jest jednak przebieg. Auto przejechało zaledwie 63 000 km. Niemożliwe? Możliwe! Takie auta się zdarzają, ale oczywiście nie jest to częsty widok na internetowych portalach aukcyjnych. Jak zapewnia sprzedający. Samochód jest podobno bez wypadkowy i naszym zdaniem jest to całkiem możliwe.

Jest duża szansa, że auto pochodzi od osoby starszej, która nie jeździła tym autem zbyt dużo. Oczywiście trzeba to wszystko zweryfikować. Odwiedzić ASO i sprawdzić historię serwisową auta z kluczyka. Warto też odwiedzić niezależny serwis Audi i dokładnie sprawdzić ten egzemplarz. Jest ciekawy i wydaje się sensowną propozycją, ale zawsze trzeba dokładnie przejrzeć samochód przed zakupem.

Po czym można wnioskować, że auto ma tak mały przebieg

Przede wszystkim po wnętrzu. Kierownica wygląda jak nowa, a fotele nie są nawet w minimalnym stopniu wytarte. W rewelacyjnym stanie jest też konsola środkowa oraz przyciski. Z tych w egzemplarzach z większymi przebiegami bardzo często schodzi farba. Audi bardzo dobrze prezentuje się również na zewnątrz. Nie widać obić od kamieni na przednim zderzaku. Dobrze wyglądają też reflektory – nie są wypiaskowane do kamyków uderzających w nie na autostradzie. Nie są też zmatowione.

Tak można odebrać samochód oglądając zdjęcia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w wielu przypadkach fotografie w ogłoszeniach aut często zakłamują rzeczywistość. Jeżeli chodzi o ten egzemplarz to jego wiarygodność zdaje się potwierdzać cena. Mimo to sprawdzenie tego samochodu u mechanika zdecydowanie będzie konieczne.

Czy warto kupić taki samochód? Naszym zdaniem tak. Audi A4 B6 to solidna konstrukcja, podobnie jak silnika 1.8T. Nie jest co prawda przesadnie oszczędny, ale można zamontować do niego instalację gazową i podkręcić moc na ponad 200 KM. Z drugiej strony fajnie byłoby zachować taki egzemplarz w pełni oryginalnym staniem.

Fot. Audi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News